Ana içeriğe atla
Image
duyuru
Share

ÖRAV ve İFSAK'tan ‘’İlk Öğretmenim Doğa” Fotoğraf Yarışması

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ve İFSAK, eğitimin doğayla olan bağını keşfetmek ve güçlendirmek isteyen herkesi bu yıl 2.si düzenlenen fotoğraf yarışmasına katılmaya davet ediyor. Son başvuru 28 Ağustos 2024.

Yarışma duyurusu şöyle;

Harikulade bir öğrenme ortamı olan doğanın ritmini anlamak, onunla uyum içinde yaşamayı öğrenmek, gelecek nesillere daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya bırakmak için Garanti Yatırım desteği ile ÖRAV ve İFSAK bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Her inovasyonun temelinde, doğadan alınan ilham ve öğreti vardır. Bilim, matematik, fizik...

Her biri doğanın büyüleyici ritmini taklit ederek, keşifler yapılmasını sağlamıştır. Örneğin uçaklar kuşların kanatlarını andırır, müzik doğanın ritimlerinden ortaya çıkmıştır, renkler doğa sayesinde geliştirilmiştir. İnsanlar, yerleşim yerlerini doğanın onlara sunduğu imkanlara göre seçmiştir. Yaşamını devam ettirebilmek için, hangi ürünü nasıl yetiştirmesi gerektiğini yine doğadan öğrenmiştir.

Doğa ile uyum içerisinde yaşanmadığında, alınacak acı dersler de olur. Büyük doğa olayları, iklim değişikliğinin yıkıcı etkileri, seller, sıcaklık artışları, orman yangınları, biyoçeşitlilikte yaşanan azalmalar, kuraklık… Birçok felaketin temelinde insan bulunur. İnsanların doğaya olan bağlılığını ve sorumluluklarını anlayabilmek için de eğitime ihtiyaç vardır.

Doğanın bize neler öğrettiğini fotoğrafınızla anlatın!

ÖRAV ve İFSAK, eğitimin doğayla olan bağını keşfetmek ve güçlendirmek isteyen herkesi bu yıl 2.si düzenlenen fotoğraf yarışmasına katılmaya davet ediyor. İlk öğretmenimiz olan doğanın bize neler öğrettiğini fotoğrafınızla anlatın!

Bu yarışma sadece bir fotoğraf yarışması değil, aynı zamanda bir çağrı. Daha yaşanılabilir bir dünya için herkesi doğanın derslerini anlamaya davet ediyoruz!

Detaylı bilgi için: https://www.orav.org.tr/fotografyarismasi

İlgili Eğitim