Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

Ortaklaşa Hibe Programı ikinci açık çağrı dönemi başvuruları başladı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), Ortaklaşa: Kültür, Diyalog ve Destek Programı için ikinci açık çağrı dönemini duyurdu.

Türkiye’de yerleşik, kültür-sanat alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, en az bir belediye ortaklığıyla bu programa başvuru yapabilir.

Ortaklaşa Hibe Programı, kültür-sanat alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri ile belediyeler arasındaki işbirliğini teşvik eden bir ortam yaratmayı, kültür-sanat sektöründeki sivil toplum örgütlerinin ve belediyelerin yerel düzeyde ortak projeler aracılığıyla yeni işbirlikçi uygulamaları keşfetmelerine destek olmayı amaçlıyor.

Ortaklaşa Hibe Programı’nın ikinci açık çağrı döneminde desteklenmeye hak kazanan projeler, toplam 900 bin avronun üzerinde hibeden faydalanacak. Farklı disiplinlerden kültür-sanat projelerinin destekleneceği hibe programında, her başvuru için en az destek oranı 50.000 avro, en yüksek destek oranı ise 120.000 avro olarak belirtiliyor.

Hibe başvuruları 4 Haziran 2024 saat 17.00’ye kadar ortaklasa.iksv.org sitesi üzerinden çevrimiçi olarak yapılacak.

Ortaklaşa Hibe Programı II. Açık Çağrı Dönemi başvurularıyla ilgili bilgilendirme toplantısı 16 Nisan 2024’te çevrim içi olarak gerçekleştirilecek ve ortaklasa.iksv.org üzerinden kayıt olan herkese açık olacak.

Ayrıca 6 Mayıs 2024 tarihinde hibe programına başvurmayı amaçlayan kurumlara yönelik çevrimiçi bir soru-cevap etkinliği, 14 Mayıs 2024’te ise sivil toplum örgütlerinin proje fikirlerine belediye ortağı bulabilmelerini amaçlayan, çevrim içi bir ortak arama etkinliği düzenlenecek. Bu etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgi ve başvurular Ortaklaşa’nın web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayımlanacak.

Program hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

İlgili Eğitim