Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

PRIMA Yeşil Gıda Kadın Ödülü - Akdeniz Bölgesi'nde Araştırma ve İnovasyon için Ortaklık (PRIMA)

Akdeniz Bölgesi'nde Araştırma ve İnovasyon için Ortaklık (PRIMA), kadınların sürdürülebilir ve dayanıklı gıda sistemlerini teşvik etmedeki olağanüstü katkılarını tanımak ve kutlamak için Yeşil Gıda Kadın Ödülü için başvuruları almaya başladı. 

Akdeniz Bölgesi'nde gıda ve tarım sektöründe olumlu değişimin ilerletilmesinde önemli rol oynayan kadınların başarılarına dikkat çekmek amacıyla verilen ödülün, bu yıl iki kazananı olacak ve PRIMA tarafından tanıklıklarını paylaşmaya davet edilecek.

PRIMA bu ödülle Akdeniz Bölgesi'nde gıda ve tarım sektöründe olumlu değişimin sağlanmasında kadınların öncülük ettiği önemli adımları desteklemeyi amaçlıyor.

Başvuru sahiplerinin,

  • Akdeniz bölgesindeki kadınlar tarafından yürütülen uygulamaları vurgulayarak, çevresel sürdürülebilirliğe, biyolojik çeşitliliğin korunmasına ve tarımda kaynak verimliliğine, gıda üretimine ve atıkların azaltılmasına odaklanarak gıda sistemlerini yeşillendirmeye yönelik yenilikçi çözümler sergilemesi bekleniyor.
  • Karbon emisyonlarının azaltılması, toprak sağlığının iyileştirilmesi, biyoçeşitliliğin arttırılması ve gıda güvenliği ve beslenme sonuçlarının arttırılması gibi gıda ve tarım sektöründe sürdürülebilirlik, dayanıklılık ve kapsayıcılık konularında ölçülebilir iyileştirmeler sergileyen etkili uygulamaya ilişkin kanıtlar sağlaması gerekiyor.
  • Yerel toplulukların ve paydaşların karar alma süreçlerine aktif katılımı, kaynaklara eşit erişim, kapasite geliştirme fırsatları ve kadınlar ve dışlanmış gruplar için liderlik rollerinin desteklenmesi de dahil olmak üzere kadınların yeşil gıda sistemleri için güçlendirilmesini göstermesi bekleniyor.

Ayrıntılı bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://prima-med.org/woman-greening-award/

İlgili Eğitim