Ana içeriğe atla
Image
gönüllü
Share

Sivil Alan Araştırmaları Derneği Gönüllülerini Arıyor

Sivil Alan Araştırmaları Derneği, 2018 senesinden beri ifade, toplanma ve örgütlenme özgürlüğü ile birlikte, hak savunucularının desteklenmesi ve buna bağlı çeşitli destek mekanizmalarının yaratılması için çalışıyor. Bu kapsamda sivil alanın bir parçası olarak gördükleri kampüslerde; ifade, toplanma ve örgütlenme özgürlüğünün geliştirilmesi konusunda çalışmalar yürütüyor ve bu çalışmalara İstanbul’daki ofislerinde onlara katkı sağlamak isteyen gönüllülerini arıyor.

Eğer siz de;

  • Öğrenci aktivizminin desteklenmesine, hak ihlallerinin görünür kılınmasına dair deneyim edinmek ya da var olan deneyimlerinizi paylaşmak,
  • Medya taraması, raporlama, sosyal medya ve görünürlük ya da çeviri gibi alanlarda destek olmak,

istiyorsanız haftanın belirlediğiniz bir gününü ofislerinde geçirerek çalışmalarına katkı sunabilirsiniz.

Başvuru yapmak isteyenler; motivasyon mektuplarını ve CV’lerini [email protected] mail adresine; açıklama kısmına “KOD-GNL” yazarak başvurabilirler.

* Lisans öğrencilerinin başvuruları önceliklendirilecektir.

** Gönüllülerin yol ve yemek masrafları karşılanacaktır. Başvuranların, bir yıl boyunca haftanın bir gününde (kendi belirledikleri bir gün) düzenli olarak gelmesi beklenir.

*** İki kişinin gönüllü başvurusu kabul edilecek ve başvuru sonuçları için e-posta adresiniz üzerinden iletişime geçilecektir.

Son başvuru tarihi: 27 Ocak 2023, Saat 17:00

İlgili Eğitim