Ana içeriğe atla
Image
Haber yatay görseli
Share

Sivil Düşün Yeni Dönemi İçin Bilgilendirme Toplantıları Başlıyor

24.09.2018
Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yeni dönem destekleri 1 Ekim 2018 tarihinde başvuruya açılacak. Başvuru öncesinde ise 27 Eylül – 4 Ekim 2018 tarihleri arasında farklı şehirlerde  Bilgilendirme Toplantıları düzenlenecek.  Bilgilendirme Toplantılara 26 Eylül 2018 saat 12:00’ye kadar başvuru yapabilirsiniz. 

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yeni dönem destekleri 1 Ekim 2018 tarihinde başvuruya açılacak. Başvuru öncesinde ise 27 Eylül – 4 Ekim 2018 tarihleri arasında farklı şehirlerde  Bilgilendirme Toplantıları düzenlenecek.  Bilgilendirme Toplantılara 26 Eylül 2018 saat 12:00’ye kadar başvuru yapabilirsiniz. 

Toplantılarda yeni dönem destekleri ve eğitim programları katılımcılarla paylaşılacak ve bölgesel ve çalışma alanlarına yönelik öncelikler tanıtılacak.  Sivil Düşün’ün geçmiş dönemlerinden farklı olarak, düzenlenecek Bilgilendirme Toplantıları’nda temel sivil toplum kavramları ve hak temelli yaklaşımla ilgili oturumlar düzenlenecek, farklı AB desteklerinin ve Sivil Düşün desteğiyle gerçekleşmiş örnek çalışmaların tanıtımı yapılacak. Bunun yanı sıra, toplantılar sırasında katılımcılarla birlikte örnek başvuru hazırlama çalışmaları da gerçekleştirilecek.

 

Toplantı tarih ve şehir bilgileri şöyle; 

27 Eylül 2018 

İzmir (Toplantıya Aydın, İzmir, Manisa, Uşak illerinden yapılacak başvurular kabul edilecektir.)

Kars (Toplantıya Ağrı, Ardahan, Erzurum, Iğdır, Kars illerinden yapılacak başvurular kabul edilecektir.)

Samsun (Toplantıya Amasya, Çorum, Ordu, Samsun, Sinop illerinden yapılacak başvurular kabul edilecektir.)

Trabzon (Toplantıya Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Rize, Trabzon illerinden yapılacak başvurular kabul edilecektir.)

28 Eylül 2018

İstanbul (Toplantıya yalnızca İstanbul’dan katılım sağlanabilecektir.)

29 Eylül 2018

Kastamonu (Toplantıya Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Zonguldak illerinden yapılacak başvurular kabul edilecektir.)

Tekirdağ (Toplantıya Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ illerinden yapılacak başvurular kabul edilecektir.)

Van (Toplantıya Bitlis, Hakkari, Muş, Van illerinden yapılacak başvurular kabul edilecektir.)

4 Ekim 2018

Malatya (Adıyaman, Elazığ, Kahramanmaraş, Malatya illerinden yapılacak başvurular kabul edilecektir.)

Toplantılara 26 Eylül 2018, saat 12:00’a kadar yapılacak başvurular kabul edilecektir. İstisnai olarak, 4 Ekim Malatya toplantısı için son başvuru tarihi 1 Ekim olarak belirlenmiştir.

Not: Yukarıda adı geçen şehirlerin dışında bir toplantı da Ankara’da gerçekleşecek ve tarih kesinleşince duyurusu Sivil Düşün web sitesinde yer alacak. Bu iller dışında ilerleyen 2019 yılında başka illerde de Bilgilendirme Toplantıları da düzenlenecektir. Sivil Düşün Destekleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyen ancak yukarıdaki iller kapsamına girmeyen kişiler 8 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecek webinar’a katılabilecektir. Webinar kayıtları için ayrıca duyuru açılacaktır.

Önemli bilgiler:

 • İstanbul ve İzmir illerinde düzenlenecekler dışında tüm toplantılar tam gün sürecektir. İstanbul ve İzmir toplantıları yarım gün sürecektir.
 • Toplantıya, duyuruda belirtilen çevre illerden katılacak kişilerin ulaşım masrafları Sivil Düşün tarafından karşılanacaktır. Konaklama masrafları Sivil Düşün tarafından karşılanamayacaktır.
 • Toplantılara çevre illerden katılacakların otobüs veya tren biletlerini (gidiş-dönüş) organizasyon ekibine teslim ederek geri ödeme almaları gerekmektedir.
 • Toplantıların program detayları ve toplantı düzenlenecek mekanın bilgileriyle ilgili başvurusu kabul edilen kişilerle iletişime geçilecektir.
 • Listede bulunan toplantı ili ve çevre illeri dışından yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
 • Toplantı için belirlenen mekanlarda salon kapasitesinin üzerine çıkılması halinde, taban örgütlerin başvurularına öncelik verilecektir.
 • Toplantılara katılmak için başvuru formunun doldurulması zorunludur.
 • Toplantılardan size uygun olanını seçerek katılım sağlamak için başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Toplantılara katılmadan önce iletmek istediğiniz sorular olduğu takdirde aşağıdaki iletişim adreslerinden Sivil Düşün Teknik Destek Ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

E-posta: [email protected]
Facebook: /SivilDusun
Twitter: /SivilDusun
Telefon: 0312 428 05 61- 0312 428 05 62

(Telefonla iletişime geçecek kişilerin Yardım Masası saatlerinde aramaları rica olunur.)

Yardım Masası:

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 09:30 – 12:00 ve 14.00 – 17.30 saatleri arasında Yardım Masası’na ulaşarak bilgilendirme toplantılarıyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Aşağıda belirtilen özel ihtiyaçlar için formda yer alan ilgili soruyu yanıtlayabilir ve sorularınız için Sivil Düşün'le iletişime geçebilirsiniz. 

 • İşaret dili tercümanı
 • Engelli katılımcılar için şehir içi ulaşım ve/veya refakatçi desteği
 • Çocuklu katılım / kreş hizmeti
 • Vejetaryen, vegan ve/veya sağlık nedeni ile kişiye özel ikram
 • Diğer

İlgili Dosyalar:

 1. BAŞLIK YOK [PNG] [345.71K]
 2. BAŞLIK YOK [PNG] [345.71K]
Share
İlgili İçerikler