Ana içeriğe atla
Image
çocuk
Share

Sivil Sayfalar’ın ‘Çocuklardan’ Sayfası Açılıyor

Sivil Sayfalar, yetişkinlerin gündeminden bıkan ve kendi gündemini duyurmak isteyen, yaşamı, yaşanılanları kendi bakış açısından anlatmayı dileyen, sesini duyurmak için alana ihtiyaç duyan öncelikli olarak 6-12* yaş arası çocuk habercileri, çocuk yazarları- çizerleri, çocuk danışmanları arıyor.

“Çocuklardan” sayfası, çocukların seslerini duyurabilmesi için katılım haklarını ve güvenliğini öncelikleyen bir alan olarak kurgulanacak ve sayfa içerikleri çocukların beyanı esasında, hak temelli olarak hazırlanacak.

Çalışmalar, çocukların onayı ve gönüllüğü ardından bakım verenlerinin onayı ve desteği ile “Çocuk Haklarına Duyarlı Habercilik Politika Metni” ilkeleri çerçevesinde, bir çocuk çalışmaları uzmanı eşliğinde sürdürülecek.

*18 yaşına kadar herkes çocuktur ve sesini duyurmak isteyen her çocuk başvurabilir. Sayfanın lansmanı ve sorular 29 Ocak Cumartesi saat 12:00’de çevrim içi buluşma düzenlenecek. 

Çocuklara ve yetişkinlere açık olacak  çevrim içi lansmana davet linki için [email protected] adresine mail atmanız yeterli olacak.

çocuklardan
İlgili Eğitim