Ana içeriğe atla
Image
sivil sesler
Share

Sivil Sesler Danışma Toplantımıza Ev Sahipliği Yaptı

Eylül ayında istanbul'da bir araya geldiğimiz Sivil Sesler Festivali'nde üç yüze yakın sivil toplum örgütüyle birlikte altı yüze yakın sivil toplum aktivisti ve gönüllüsüyle buluştuk.   Festivalde iki ana başlıkta sivil toplumun etkisini ve dijitalde yaşanan dönüşümün sivil toplum örgütlerine yansımalarını ele alırken, festivalin kapanışını ise Derneğimizin 13'ncü Danışma Kurulu ile gerçekleştirdik.
Eylül ayında istanbul'da bir araya geldiğimiz Sivil Sesler Festivali'nde üç yüze yakın sivil toplum örgütüyle birlikte altı yüze yakın sivil toplum aktivisti ve gönüllüsüyle buluştuk.
 
Festivalde iki ana başlıkta sivil toplumun etkisini ve dijitalde yaşanan dönüşümün sivil toplum örgütlerine yansımalarını ele alırken, festivalin kapanışını ise Derneğimizin 13'ncü Danışma Kurulu ile gerçekleştirdik.

Danışma Kurulu'nda festival katıımcısı örgütlerle birlikte hem bugüne kadar yaptığımız çalışmaları değerlendirme şansı bulduk hem de önümüzdeki süreç için önerileri aldık. 
 
STGM'nin 15'nci Danışma Kurulu mentimeter uygulaması aracılığıyla gerçekleştirildi. Uygulama sorulan sorular aracılığıyla STÖ'ler hem kendilerini hem de STGM'nin faaliyetlerini değerlendirdiler. Örgütler, son bir yılda çalışma yürüttükleri ortamda iyilleşme olduğunu ancak bunun yeterli olmadığı belirttirken, gelecek dönemde ise çalışma yütttükleir ortamda iyileşme olacağını ancak bunların yeterli olmayacağını söylediler. 
 
Örgütlerin en önemli ihtiyaç başlığı maddi kaynak geliştirme olurken, bunu insan kaynağı izledi. STÖ'ler Türkiye'de yaşayanların STÖ'lere güvenmediği fikrini paylaşırken, STÖ'lerin de hükümet karralarına etki edemediği yönününde görüş bildirdi. 
 
 
Örgütler bu zamana STGM'nin en çok kapasite güçlendirme çalışmalarından yararlandıklarını belirtirken, STGM'den aldıkları desteklerin de ihtiyaçlarını karşılamakta yeterli olduğunu söyledi. 
 
Danışma Kurulu'nun en keyifli anlarından biri olarak ise Sivil Sesler için sorduğumuz sorunun yanıtı oldu. Danışma Kurulu'na katılan STÖ'ler festivali umut, ilham ve heyecan verici olarak tanımladı. 

İlgili Dosyalar:

  1. BAŞLIK YOK [JPG] [6.05M]
  2. BAŞLIK YOK [JPG] [117.30K]
  3. BAŞLIK YOK [JPG] [341.31K]
Share
İlgili Eğitim