Ana içeriğe atla
Image
Yatay olarak tasarlanan davetiyenin sol üstünde Avrupa Birliği bayrağı sağ üstünde ise STGM logosu var. Davetiyenin görsel tasarımında 2 kadın 1 erkek ellerinde megafonlarla yer alıyor. Mor saçlı kadının elindeki mikrofonda güzellik, erkeğin elindeki mikrofonda iyilik ve gözlüklü kadının elindeki mikrofonda katılım yazıyor.
Share

Sivil Sesler Festival Programı Hazır: Planlarınızı Şimdiden Yapın!

30 Eylül- 1 Ekim tarihlerinde Ankara'da düzenleyeceğimiz Sivil Sesler Festivali'nin programı yayında.

Festivalimizde Türkiye'nin farklı kentlerinden, farklı hak alanlarında çalışan sivil toplum örgütlerinin katılımıyla, iki gün boyunca atölyeler, paneller, oyunlar, film gösterimleri çeşitli performanslar yer alacak.

Programınızı şimdiden yapın!

Sivil Sesler Festivali'nde iki güne yayılan etkinlikleri TED Üniversitesi kampüsü içerisinde organize ettik. Katılım Noktası, İyilik Noktası, Güzellik Noktası, Sonunda Kavuştuk Meydanı, Oyun Noktası ve  Çim Amfi iki gün boyunca STÖ'lere ev sahipliği yapacak.

Kampüs dışında ise Ankara’nın en önemli yeşil alanlarından birinde Kurtuluş Parkı'nda çok keyifli iki etkinliğimiz olacak. Bunlardan biri Cinsiyet Eşitliğini İzleme Derneği’nin organize edeceği yürüyüş atölyesi diğeri ise Eşpedal Derneği’nin tandem bisiklet sürüşü.

Dijital güvenlik, yaşlılara yönelik şiddet ve ihlaller, güvenli ilişkiler, çocuk katılımı, kamusal mekanların tasarımı, hak temelli habercilik ise atölyelerde konuşacağımız başlıklardan sadece birkaçı.

Festivalde film gösterimleri de yapılacak. Kentlerde betonlara inat yeşeren bostanlardan Türkiye’deki öğrenci mücadelesine, Domlardan hayatlarını ellerine alan kadınlara kadar farklı hikayeler Çim Amfi’de seyircileriyle buluşacak. 

Programı buradan inceleyebilirsiniz.

Atölyeleri kaçırmayın!

Bu yıl festivalde çok çeşitli etkinlikler, paneller, söyleşiler ve atölyeler sizi bekliyor. Bu yıl festivalde düzenlenecek etkinliklere online kayıt alıyoruz. Etkinliklere kaydolmak için tıklayınız.

Aman dikkat, etkinliklerde katılımcı sınırı var. Yerler dolmadan isminizi yazdırın.

*Katılım, Güzellik ve İyilik Noktası’nda yapılacak etkinliklerde Türkçe işaret dili tercümanı bulunacaktır.

 

İlgili Eğitim
İlgili İçerikler