Ana içeriğe atla
Image
diyalog
Share

Sivil Toplum Araştırmaları Derneği NEET Gençlerin İnsan Onuruna Yaraşır Yaşam  Sürme Hakkı Stratejik Planlama Toplantısına Davet Ediyor

08.08.2022
Sivil Toplum Araştırmaları Derneği ne eğitimde ne de istihdamda yer alan gençlerin deneyim ve sorunlarını görünür kılmak üzere yürüttüğü çalışmanın sonuçlarını paylaşmak üzere strateji toplantıları düzenleyecek. 

Çevrimiçi strateji toplantıları Türkiye’deki gençlik örgütleri temsilcilerine, çalışan, gönüllü ve aktivistlerinin katılımına açık olarak gerçekleşecek.

Strateji toplantılarında;

  • “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Yer Alan (NEET) Gençlerin Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Haklar Çerçevesinde İnsan Onuruna Yaraşır Yaşam Hakkına Erişimi” Araştırmasının verileri doğrultusunda ne eğitimde ne istihdamda yer alan (NEET) gençlerin sorunları sivil toplum örgütü temsilcileri, çalışanları, gönüllüleri ve/veya aktivistleriyle konuşulacak ve tartışılacak.
  • Sivil toplum örgütleri ve aktivistlerinin katılımıyla NEET gençlerin sorunlarıyla ilgili ihtiyaç, beklentileri ve nasıl adımlar izlenmesi hakkında konuşulacak.
  • Sivil toplum örgütleri ve aktivistleri olarak NEET gençlerle ilgili stratejiler oluşturmaya çalışılacak, proje kapsamında mesajlar ve içerikler üretilecek.

Kimler Başvurabilir?

18-30 yaşları arasında, gençlik örgütü temsilcisi/çalışanı/gönüllüsü ve/veya aktivisti, hak temelli çalışmalar yürüten gençlerin katılımına açıktır. 
Başvuru için:  https://forms.gle/1zto1XouqaBr5P4U6

Son Başvuru Tarihi: 15 Ağustos 23:59

İlgili Eğitim