Ana içeriğe atla
Image
hibe destek
Share

Sivil Toplum için Destek Vakfı Kültür Sanat Fonu 2022 Dönemi Başvuruları Açıldı

Sivil Toplum için Destek Vakfı, kültür-sanat kurumlarının ve/veya kültür-sanat alanında faaliyet gösteren sivil örgütlerinin projelerini ve kurumsal kapasitelerini güçlendirmelerini desteklemek amacıyla hayata geçirdiği Kültür Sanat Fonu’nun 2022 dönemi için başvurularını almaya başladı. 

Fonun 2022 dönemi kapsamında desteklenecek çalışmaların odağında Türkiye’de kültür-sanat alanını geliştirmeye yönelik aşağıda yer alan prensiplerden en az bir tanesinin yer alması bekleniyor:

  • Kurumsal destek: İlgili kültür-sanat kurumunun varoluşunun, temel faaliyetlerinin ve/veya kurumsal ihtiyaçlarının desteklenmesi,
  • İşbirliği: Sivil paydaşların (sanatçılar, kurumlar, kültür çalışanları, vb.) arasındaki yerel iletişim, etkileşim, dayanışma, örgütlenme, işbirliği vb. biçimlerinin desteklenmesi
  • Alanın güçlendirilmesi: Kültür-sanat alanının dayanıklılığının ve güncel gelişmelere uyumunun sağlanmasını hedefleyen altyapı güçlendirme çalışmaları.

Son başvuru: 4 Temmuz 2022 Pazartesi saat 18:00

Kültür Sanat Fonu 2022 dönemi hakkında detaylı bilgiye (başvuru koşulları, değerlendirme kriterleri ve fon takvimi) ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Eğitim