Ana içeriğe atla
Image
webinar
Share

Sivil Toplumda Temel Kavramlar Webinar Serisinde STÖ'lerle Buluştuk

23.11.2020
Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve yürütücüsü olduğumuz Kaynak Merkezi projesi kapsamında beş farklı başlıkta düzenlediğimiz webinar serisinde sivil toplum örgütleriyle bir araya geldik.

14 Ekim-11 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlediğimiz webinar serisinde sivil toplum kavramının tarihsel kökenleri, dünyada sivil toplumun gelişimi, örgütlenme özgürlüğü, savunuculuk, katılım hakkı ve katılım mekanizmaları üzerine konuştuk.

14 Ekim 2020 tarihinde düzenlediğimiz  ilk webinar STGM Genel Koordinatörü Dr. Tezcan Eralp Abay tarafından yürütüldü. Abay, webinarda sivil toplum kavramının tarihsel gelişimi ve arka planı hakkında bilgi verdi. Yine webinarda  21. yüzyıldaki iktisadi ve toplumsal dönüşümlerin sivil toplumun gelişimine olan etkisi tartışıldı.

Webinar serisinin ikinci oturumunda STGM Genel Koordinatörü Dr. Tezcan Eralp Abay'ın katılımıyla Türkiye’de sivil toplumun gelişimi ve güncel başlıklar üzerine konuşuldu. Üçüncü buluşmada ise Hakan Ataman'ın katılımıyla örgütlenme özgürlüğü üzerine tartışıldı.  Webinar serisinin dördüncü oturumunda Savunuculuk ve İzleme Uzmanı Adem Arkadaş'ın katılımıyla savunuculuk, savunuculukta izleme ve değerlendirme başlıkları üzerine konuşuldu. Webinar serisinin son buluşmasına ise Ulaş Bayraktar katıldı ve katılım hakkı, yereldeki katılım hakkı örneklerinden bahsetti.

İlgili Eğitim