Ana içeriğe atla
Image
SPOD KGB
Share

SPoD’dan Seçim Kampanyası: Size bel bağlamıyoruz, gözümüz üzerinizde!

Sosyal Politika, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD), Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için yürüteceği “Kimseyi Geride Bırakmadan!” başlıklı kampanyasını duyurdu.

"Kimseyi Geride Bırakmadan" kampanyası ile SPOD, siyasi partilerin seçim programlarına ve beyannamelerine LGBTİ+ haklarıyla ilgili politikaları dahil etmesi ve seçim sürecinde LGBTİ+'ların unutulmaması için çalışma yürütecek. Kampanya duyurusunda şöyle denildi: 

Siyasi partilere, masalara, ittifaklara sesleniyoruz: Size bel bağlamıyoruz, gözümüz üzerinizde! 

Biz adını söylemeye korktuğunuz lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks ve daha niceleri olarak sandığa gidiyoruz. Şimdiye kadar olduğu gibi bu sefer de; bizim için yaptığınız veya yapmadığınız, söylediğiniz ve söylemediğiniz her şeyi izleyip kararımızı vereceğiz. Seçimi kazanan kim olursa olsun, seçimin ertesi günü en güçlü halimizle haklarımızı talep etmeye devam edeceğiz. Sadece kendimizin değil, hakları gasp edilen herkesin hakları için mücadele edeceğiz.

Seçim süreci boyunca, LGBTİ+’ların sandığa güvenle gidebilmesi, demokratik siyaset alanlarının korunabilmesi için çalışmalarımızı artıracağız. Seçime katılan tüm siyasi partilerin LGBTİ+’lar başta olmak üzere tüm toplumsal gruplara dair söylemlerini inceleyeceğiz, seçim beyannamelerini değerlendireceğiz.

Tekrar, tekrar ve tekrar ilan ediyoruz, bu seçim sürecinde #KimseyiGerideBırakmadan, kimseye bel bağlamadan ama bir yandan da umutsuzluğa kapılmadan mücadelemizi sürdüreceğiz.

Kampanya hakkında detaylı bilgi için: https://spod.org.tr/kimseyi-geride-birakmadan-aciklama/

İlgili Eğitim