Ana içeriğe atla
Image
TACSO-STGM
Share

STGM- AB TACSO 3 Projesi İşbirliği Devam Ediyor

24.09.2020
Geçtiğimiz Ocak ayında başlayan Batı Balkanlar ve Türkiye’de Sivil Toplum Örgütleri için Teknik Destek Projesi (Avrupa Birliği TACSO 3) STGM işbirliğiyle faaliyetlerine başladı. 17 Aralık 2021 tarihine kadar devam edecek olan projede yerel ve bölgesel düzeyde kapasite güçlendirme çalışmaları yürütülecek. 

Sivil toplum örgütlerinin demokratik süreçlerde aktif rol almalarını sağlayacak şekilde kapasitelerinin güçlendirilmesini amaçlayan program kapsamında; eğitim programları, çevrimiçi eğitimler, hak temelli yaklaşımın ana akımlaştırılması için çeşitli çalışmalar, deneyim ve paylaşım toplantıları organize edilecek.  

Yine program kapsamında çocuk hakları eğitim programı hayata geçirilecek. Aktif vatandaşlık, yurttaş girişimleri ve gönüllülük başlıklarında deneyim paylaşım atölyeleri, farklı kaynak geliştirme yöntemlerinin konuşulacağı bir etkinlik ve yerel katılım, iyi yönetişim, sosyal içerme ve izleme başlıklarında eğitimler düzenlenecek.

AB TACSO 3 tarafından yayınlanan haberleri TACSO 3 web sitesi ile sosyal medya kanallarından ( facebook, twitter, linkedin) ve yine web sitemizden ve sosyal medya kanallarımızdan ( facebook, twitter, linkedin) takip edebilirsiniz.

İlgili Eğitim