Ana içeriğe atla
Image
cuma_buluşması
Share

STGM Cuma Buluşmaları’na Davetlisiniz

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi projemiz kapsamında 28 Temmuz'da düzenleyeceğimiz Cuma Buluşması'nda esenlik üzerine sohbet edeceğiz.

Sivil toplum gündeminden, ekolojik tarıma, Ankara’nın kentsel tarihinden, yapay zekaya dek birçok konuda hem dinleme hem de sohbet etme fırsatı bulduğumuz “Cuma Buluşmaları” kapsamında, 28 Temmuz Cuma günü, 17 Mayıs Derneği’nin LGBTİ+ aktivistlerini ve topluluklarını güçlendirme hedefiyle tasarladığı Esenlik Programı’nı Aras Örgen ile konuşacağız. Buluşmamızla ilgilenen STÖ temsilcilerini de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

“Esenlik Üzerine Sohbet”

Bu buluşma ile birlikte; özellikle son dönemlerde daha sık kullanılan, hak savunucularına yönelik çalışmalarda da karşılaştığımız esenlik kavramı üzerine konuşmak, birlikte düşünmek ve ne gibi çalışmalar yapılabileceğini konuşmayı hedefledik.

Buluşmamızda esenlik kavramının ne olduğu, hangi boyutlar üzerinden değerlendirilebileceği, esenliği nelerin etkilediği ve hak savunucularının neden esenlik çalışmalarına ihtiyaç duyabileceğini konuşacağız. Yürütücünün çerçeveyi çizeceği ve katılımcıların aktarımları üzerinden sohbet formatı ile ilerleyeceğimiz buluşmada olabildiği kadar rahat ve konforlu hissetmenizi umuyoruz.

Yer: STGM Ofisi Barbaros Mah. Buğday Sok. 2/10, Çankaya
Tarih: 28 Temmuz 2023 Cuma Saat: 15.30-18.00

Buluşmamıza katılmak isteyen STÖ temsilcilerinin [email protected] adresine mail atmaları gerekmektedir.

İlgili Eğitim