Ana içeriğe atla
Image
cuma_buluşması
Share

STGM Cuma Buluşmaları’na Davetlisiniz: Eylül Ayında Ses Örgütlenmesi Üzerine Konuşacağız

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi projemiz kapsamında düzenlediğimiz Cuma Buluşmalarında Eylül ayı konuğumuz müzisyen Sarp Keskiner olacak.  1 Eylül 2023 Cuma günü düzenleyeceğimiz etkinlikte bizimle olmak isterseniz katılım durumunuzu [email protected] adresine e-posta atarak iletebilirsiniz.

Ne konuşacağız?

Buluşmada seslerin nasıl örgütlendiğini, seslerin bir araya gelmesiyle oluşan yapıların hayatımızı, sosyal yaşamımızı ve coğrafi algımızı nasıl etkilediği üzerine konuşacağız.

Sesin örgütlenme biçimlerinin çalışmalarımıza ilham olması amacıyla gerçekleştireceğimiz bu buluşmada; sivil toplumda ses örgütlenmesinin yeri ve önemi nedir?, ifade etmek istediklerimizi kullandığımız medyalarda, söylemlerimizde, çalışmalarımızda ses düzeyinde verimli, etkin ve doğru şekilde kullanabiliyor muyuz?, sesin "örgütlenme" üzerindeki etkisi nedir, ne düzeydedir, ne kadar etkindir? gibi sorulara yanıt arayacağız.

Cuma Buluşması nerede ve ne zaman?

Etkinlik 1 Eylül 2023 Cuma günü saat 15.30-18.00 saatleri arasında Ankara'da bulunan ofisimizde gerçekleşecektir. 

STGM Ofisi:  Barbaros Mah. Buğday Sok. 2/10, Çankaya

*Sadece STÖ temsilcilerinin katılımına açıktır. 

Sarp Keskiner Hakkında 

Kültür yöneticisi, editör ve yapımcı.1994’ten bu yana yazıyor, kaydediyor, içerik tasarlıyor. Radyoaktif, Açık Radyo, ROLL, Express, REC, Rock Dünyası, Karga Mecmua ve Sanatatak; kuruluşuna veya devamlılığına katkı sunduğu bağımsız kültür kurumlardan bazıları. İstanbul Blues Kumpanyası, Tuzlu Nehir, Kırıka, Moe Joe, Saska, Leo Malandro, Noksan, Great Republic of South, Yuri Skies, Skip Lakes, Red Abizianas, The Old Ramblers, Rom Blue, Noksan gibi kurucusu olduğu, prodüktörlüğünü üstlendiği grup ve projeleriyle kaydettiği otuzu aşkın albümü bulunuyor.

Ayrıca 1996’dan bu yana tiyatro oyunları, belgeseller ve güncel sanat projeleri için ses tasarlıyor, müzik üretiyor. 2004’ten bu yana kurucu üyesi ve yöneticisi olduğu çeşitli inisiyatif, kolektif ve derneklerle kaynak ve izleyici geliştirmeyi, ağ kurmayı, kültüre erişilebilirliği güçlendirmeyi, sürdürülebilir içerik geliştirmeyi ve dokümantasyonda devamlılığı esas alan programlar geliştiriyor. Bu kapsamda, üyesi olduğu ulusal ve uluslararası ağlarla iş birliği halinde çeşitli şehirlerde faaliyet gösteren bağımsız girişimlere, kültür mekânlarına, yayınlara, sivil toplum kuruluşlarına ve yerel yönetimlere danışmanlık yapıyor.

İlgili Eğitim