Ana içeriğe atla
Image
niteliksel_veri_webinar
Share

STGM'den, STÖ'ler için Araştırma: Savunuculuk için Niteliksel Veri Webinarı

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Sivil Toplum Kapasite Geliştirme Merkezi Projemiz kapsamında 11 Mayıs 2023 Perşembe günü 14.00 - 16.00 saatleri arasında “STÖ'ler için Araştırma: Savunuculuk için Niteliksel Veri” başlığıyla düzenleyeceğimiz webinara davetlisiniz.

Webinar, örgütlerin araştırma konusundaki mevcut güçlü ve zayıf yönleri ile geliştirmeye ve iyileştirmeye ihtiyaç duydukları alanlara dair farkındalık yaratmayı hedefliyor. Webinarda veriyle savunuculuk arasındaki ilişki ile örgütlerin misyon ve vizyonlarını gerçekleştirme yönünde bir araştırmayı nasıl kullanabilecekleri örneklerle ele alacağız.

Yrd. Doç. Dr. Derya Göçer ile birlikte iyi örnekler üzerinden STÖ’lerin raporlarını ve savunuculuk faaliyetlerini veriye dayanarak nasıl hazırlayacaklarını ve daha gür bir sesle nasıl savunuculuk yapabileceklerini konuşacağız. Webinarın sonunda ise katılımcılar araştırma temel adımlar listesi ve etik ilkeler listesine sahip olacaklar.

Webinarda ele alacağımız başlıklar şöyle;

  • Savunuculuk-Veri İlişkisi
  • Araştırma Tasarımı Adımları
  • Araştırma Yöntemleri ve Yöntem Seçimi
  • Araştırma Etiği
  • Veri Toplama ve Analiz
  • Raporlama- İyi Örnekler

11 Mayıs 2023 Perşembe günü 14.00 - 16.00 saatleri arasında düzenleyeceğimiz webinara katılmak isteyenler kayıt formunu en geç 9 Mayıs 2023 Salı günü saat 13:30’a kadar doldurabilirler.

Webinarın daha etkin olabilmesi açısından başvuru yapanların webinar öncesi paylaşılacak olan kısa ankete katılmaları da beklenmektedir. Ankete buradan ulaşabilirsiniz.

Webinar için bağlantı linki kayıt formunda vereceğiniz e-posta adreslerine ayrıca iletilecektir. 

Webinar ile ilgili sorularınız için [email protected] adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 

İlgili Eğitim