Ana içeriğe atla
Image
yapay zeka webinarı
Share

STÖ'ler için Üretken Yapay Zeka Webinarına Davetlisiniz

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Sivil Toplum Kapasite Geliştirme Merkezi projemiz kapsamında 11 Temmuz 2023 Salı günü 14.00- 16.00 saatleri arasında “STÖ'ler için Üretken Yapay Zeka'' başlığıyla düzenleyeceğimiz webinara davetlisiniz.

Son dönemlerde sıklıkla konuşulan yapay zeka teknolojisini ve bu teknolojinin sivil toplumla ilişkisini hep birlikte düşünmek ve tartışmak üzere 11 Temmuz 2023 Salı günü 14.00- 16.00 saatleri arasında STÖ'lerle bir araya geleceğiz.

Dijital İletişim Uzmanı Özgür Kurtuluş'un katılımıyla düzenleyeceğimiz webinarın ilk bölümünde üretken yapay zekanın hızlı gelişim sürecinde sivil toplumu neler bekliyor olabilir? Yapay zeka kullanımı olarak ChatGpt ve Prompt yazma tekniklerinin getirebileceği kolaylıkları daha yakından tanımak nasıl mümkün olabilir?  gibi sorulara yanıt arayacağız.

Webinar'ın ikinci bölümünde ise yapay zekanın etik boyutu, sosyal etkisi, veri gizliliği ve kullanıcı mahremiyeti gibi başlıkları ve STÖ'lerin yapay zeka projelerindeki etik standartlarının neler olacağını ve yapay zeka ile eşitsizliklerin önüne nasıl geçilebileceğini tartışacağız. 

Webinarda ele alınacak başlıklar şöyle;

  • Yapay zekaya giriş
  • Üretken yapay zeka ve sivil toplum örgütleri
  • ChatGPT ve Prompt yazma teknikleri
  • Yapay zekanın etik ve sosyal etkisi
  • Sivil toplum projeleri için pratik öneriler
KAYIT FORMU

Webinara katılmak isteyenlerin kayıt formunu en geç  10 Temmuz Pazartesi günü saat 14.00'a kadar doldurması gerekmektedir.

Webinar için bağlantı linki kayıt formunda vereceğiniz e-posta adreslerine ayrıca iletilecektir. 

Webinar ile ilgili sorularınız için [email protected] adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.


 

İlgili Eğitim