Ana içeriğe atla
Image
STÖ'lerde Savunuculuk için Araştırma Teknikleri Webinarı
Share

STÖ'lerde Savunuculuk için Araştırma Teknikleri Webinarını genişletilmiş oturumlarla yeniden düzenliyoruz

Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen “Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi Projesi” kapsamında düzenlediğimiz ''STÖ'ler için Araştırma: Savunuculuk için Niteliksel Veri” webinarını genişletilmiş içerikle 3 farklı oturumla yeniden düzenleyeceğiz. 

Mayıs 2023 içinde kanıta dayalı savunuculuk için araştırma teknikleri konusuna “STÖ'ler için Araştırma: Savunuculuk için Niteliksel Veriye Giriş Webinarı” adıyla bir başlangıç yapmıştık. 

Bu bağlamda STÖ’ler için araştırma yaklaşımı ve tekniklerinin  3 ana bileşeni olan “Araştırma tasarımı”, “Veri toplama yöntemleri” ve “Veri analizi ve raporlama” başlıklarına yönelik 3 ayrı webinarda Yrd. Doç. Dr. Derya Göçer ile tekrar bir araya gelip, veriyle savunuculuk arasındaki ilişkiyi ve misyon ve vizyonumuzu gerçekleştirme yönünde bir araştırmayı nasıl kullanabileceğimizi daha da detaylı ele alacağız.

Webinar tarihleri nedir?

  • Savunuculuk - Veri İlişkisi: 9 Haziran 2023, Cuma, 11.00-12.30
  • Araştırma Tasarımı ve Veri Toplama Yöntemleri: 14 Haziran 2023, 11.00-12.30 
  • Veri Analizi ve Raporlama: 16 Haziran 2023, Cuma, 11.00-13.00 

Bu webinarlara neden katılmalısınız?

STÖ’ler olarak herhangi bir konu, alan veya politikada bir değişim amaçladığımızda, bu değişimi hayata geçirebilmek için yaptığımız çalışmalardan biri de savunuculuk çalışmaları.  Bu çalışmalarımızı verilerle destekleyerek kanıta dayalı savunuculuk yaptığımızda bilgi ve veriyi etkili bir argümana dönüştürerek, karar vericilere çeşitli iletişim kanalları üzerinden ulaşıp, ikna edici bir güce sahip olabiliriz.

9 Haziran 2023, Cuma günü 11.00-12.30 saatleri arasında düzenleyeceğimiz Savunuculuk - Veri ilişkisi başlıklı birinci webinarda verinin savunuculuktaki yerini, veriye neden ihtiyaç duyduğumuzu, araştırma tasarımı ve literatür analizini konuşacağız. 

14 Haziran 2023, Çarşamba günü 11.00-12.30 saatleri arasında düzenleyeceğimiz Araştırma Tasarımı ve Veri Toplama Yöntemleri başlıklı ikinci webinarda araştırma etiği, araştırma yöntem seçimi ve niteliksel yöntemler: mülakat, odak grup ve gözlem konularını konuşacağız. 

16 Haziran 2023, Cuma günü 11.00-13.00 saatleri arasında düzenleyeceğimiz Veri Analizi ve Raporlama üçüncü ve son webinarda ise veri analiz, niteliksel kodlama, niteliksel veri görselleştirme, zaman çizelgesi, süreç haritalandırma, mahalle haritalandırma, kod örüntüleri görselleştirme ve iyi örnekleri üzerine odaklanacağız. 

Webinarlara nasıl katılabilirsiniz?

STÖ'lerde Savunuculuk için Araştırma Teknikleri Webinar serisine katılmak için kayıt formunu 7 Haziran 2023, Çarşamba günü saat 14.30’a kadar doldurmanız gerekmektedir.

* Webinarlara katılımda herhangi bir  koşul bulunmamaktadır. 
** Webinar serisini takip etmek isteyenler diledikleri herhangi bir oturuma ya da tüm oturumlara kayıt yaptırabilirler.

Webinar için bağlantı linki ve program kaydını yaptıranlara kayıt formunda belirttikleri e-posta adresine ayrıca iletilecektir. Webinar ile ilgili sorularınız için bizimle [email protected] adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

İlgili Eğitim