Ana içeriğe atla
Image
eğitim
Share

Sulukule Gönüllüleri Derneği'nden Oyuna Alan Aç Uygulayıcı Eğitimi

13.01.2021
Sulukule Gönüllüleri Derneği (SGD) çocukların eşit ve adil eğitime erişimi ve sosyal becerilerinin güçlendirilmesi odaklı çalışmaların yaygınlaştırılması hedefiyle uygulayıcı eğitimi düzenleyecek. 

10-12 Şubat tarihleri arasında "Oyuna Alan Aç Uygulayıcı Eğitimi" çevrimiçi olarak düzenlenecek.  Çocuklarla hak temelli çalışmalar yürütme, çocuk güvenliği, oyunla öğrenme, atölye kurgusu ve kolaylaştırıcılığı, çalışmaların izleme-değerlendirme süreçleri gibi başlıkların yer aldığı eğitime katılan kişilerden eğitim sonrasında SGD’nin online atölyelerine dahil olarak saha deneyimi kazanmaları ve kendi kurumlarında 8 haftalık atölye uygulamalarını bekleniyor.

Uygulama süresince, katılımcılarla bir araya gelerek deneyim paylaşımı gerçekleştirilecek ve bunlar süpervizyon oturumları ile desteklenecek.  Eğitim ve süpervizyon oturumları, alandan uzmanlar, SGD saha ekibinde yer alan sosyal çalışmacı, sosyolog, izleme değerlendirme uzmanı, avukat ve psikologlardan oluşan bir ekip tarafından verilecek. 

10-11-12 Şubat tarihlerinde, saat 13.00 ile 17.00 saatleri arasında çevrimiçi gerçekleştirilecek olan eğitime her kurumdan 2 katılımcının başvurması bekleniyor. Eğitime en geç 24 Ocak 2021 Pazar günü saat 23.59’a kadar başvuru yapılabilecek. 

Eğitime başvuracak kişilerin;
● Çocuk alanında hak temelli çalışmalar yürüten bir sivil toplum örgütünde (sivil toplum kuruluşları, platformlar, ağlar vb.) görev almaları,
● Mayıs ayına kadar çocuklarla online ve yüzyüze atölyelere devam etmeyi planlamaları,
● Eğitimi takiben, çalıştıkları kurumlarda çocuklarla 8 hafta sürecek atölye çalışması yapmaları,
● Eğitimin tüm oturumlarına ve Mart ayı itibariyle, 2 haftada 1 gerçekleştirilmesi planlanan süpervizyon oturumlarına katılmaları bekleniyor.

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. Eğitime dair sorularınızı [email protected] adresine iletebilirsiniz.

İlgili İçerikler