Ana içeriğe atla
Image
Faaliyet
Share

Susma platformu Eskişehir’in kültür sanat ortamını tartışıyor

09.03.2021
Susma Platformu yerelde alternatifleri tartıştığı etkinliklerine devam ediyor. Daha önce Batman ve Ankara şehirleri için çevrim içi ortamda düzenlediğimiz Serbest Kürsü başlığını taşıyan etkinliklerde, üreten kültür sanat toplulukları bir araya gelerek yerel bazdaki sorunlar ve bunlar için oluşturulabilecek alternatif yollar üzerine tartışmıştı. Eskişehir’de kültür sanat ortamının tartışılacağı üçüncü etkinlikte sanat ortamını, sansür ve otosansür çerçevesinde ele almaya devam edeceğiz.

Anadolu’nun pek çok kentinden daha fazla kaynağa sahip olduğu düşünülen kentlerden biri olan Eskişehir’de son 10 yılda sanat adına olumlu birçok gelişme olsa da pandemi şartları tüm üreticileri derinden etkiledi. Etkinlikte ülkenin değişen konjonktürünün kenti nasıl etkinlediğinden kısaca bahsedilecek, kültür emekçilerinin imkânlarını ve karşılaştıkları zorlukları konuşulacak.

“Kültürel faaliyetlerde Eskişehir’de bir sanatçı olmak neler hissettiriyor? Engeller var mı, varsa neler? Sanatçıların gözünden, son yıllardaki umut verici gelişmeler neler oldu?” gibi sorulara etkinlik süresince cevap aranacak.

Etkinlikte konuşmacıların yanı sıra dinleyicilerin katılımı da platform için önemli olacak. Herhangi bir konuşma sırasının bulunmayacağı etkinlikte dileyen herkes söz alıp kente dair düşüncelerini dile getirebilir. 

eskisehir-etkinlik-kapak

Konuşmacılar

  • Emel İrtem, Yazar
  • Osman Şişman, Yort Yayınevi kurucusu
  • Nejdet Metin, Sanatçı

Moderatör

  • Alican Acanerler, Susma Platformu Ankara Temsilcisi

Etkinlik 11 Mart Perşembe günü 19.00’da Zoom uygulaması üzerinden gerçekleşecek.

Etkinliğe şuradaki bağlantıdan şimdiden kayıt yaptırabilir ve ayrıntılı bilgiyi Facebook etkinlik sayfasından edinebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için şuradaki formu doldurabilirsiniz. Susma Platformu’nun Ankara katılımcısı olmak için ise buradan kayıt olabilirsiniz.

İlgili Eğitim
İlgili İçerikler