Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

TAPV Sivil Toplum Destek Programı Başvuruları Başladı

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı-TAPV, Sivil Toplum Destek Programı için açık çağrıya çıktı.

STÖ’lerin Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı (CSÜS) ve Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddetin (TCDŞ) ortadan kaldırılması için çalışmalarını desteklemeyi amaçlayan programa, cinsel sağlık ve üreme sağlığı, toplumsal cinsiyet temelli şiddetin önlenmesi alanlarında çalışan ve/ya kadın hakları, çocuk hakları, ergen ve genç hakları, mülteci hakları, halk sağlığı, engelli hakları vb dezavantajlı gruplarla hak temelli çalışmalar yürüten sivil toplum örgütleri başvuru yapabilecek. 

STÖ Destek Programına uygun bulunan 20 STÖ’nün CSÜS ve/veya TCDŞ alanlarında kapasite güçlendirme sürecinin ilk aşaması bir yıl sürecektir. Birinci yılın sonunda programa dahil edilen STÖ’lere kapalı çağrıya çıkılacak ve ilgili konularda tespit edilen ihtiyaçlar ışığında hazırlayacakları projeler hibelendirilecek. Toplam bütçesi 157.500 USD olarak belirlenen hibe programına en az 7 STÖ’nün dahil edilmesi ve yapılacak proje başvuru bütçelerinin en fazla 22.500 USD tutarında olması öngörülüyor.

Son başvuru tarihi 14 Temmuz 2024.

Program hakkında detaylı bilgi için STÖ Destek Programı Başvuru Rehberi’ni inceleyebilirsiniz. Başvuru formuna TAPV STÖ Destek Programı Başvuru Formu’na tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili Eğitim