Ana içeriğe atla
Image
hibe duyuruları
Share

Teklif Çağrıları - Fayda Paylaşımı Fonu 5. Raundu - Uluslararası Anlaşma Sekretaryası ( FAO - BM Gıda ve Tarım Organizasyonu)

14.06.2022
Uluslararası Antlaşma Sekreterliği, Antlaşmanın Akit Tarafları olan gelişmekte olan ülkelerde yerleşik hükümet veya sivil toplum kuruluşlarını Fayda Paylaşımı Fonu Beşinci Teklif Çağrısına başvurmaya davet eder.

Fayda Paylaşımı Fonu, gıda ve beslenme güvensizliği, biyolojik çeşitlilik kaybı ve iklim değişikliği ile ilgili karmaşık zorluklara çözümler bulmak için bitki genetik kaynaklarından yararlanan projeleri desteklemektedir.

Fon, küçük ölçekli çiftçilerin, bilim adamlarının ve yetiştiricilerin, daha dayanıklı, daha üretken ve besleyici olan ürün çeşitlerini araştırmak ve geliştirmek için Antlaşma'nın milyonlarca farklı genetik materyalden oluşan küresel gen havuzundan yararlanmalarını sağlar.

Program, mahsullerin menşe merkezlerinde, gıda güvensizliği alanlarında veya iklim değişikliğinden etkilenen bölgelerde bitki genetik çeşitliliğini aktif olarak yöneten çiftçi toplulukları tarafından yönetilen bir girişimler ağı oluşturmayı amaçlayacaktır.

Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret ediniz: https://www.fao.org/plant-treaty/areas-of-work/benefit-sharing-fund/fifth-cycle

Share
İlgili Eğitim