Ana içeriğe atla
Image
TİHV Belgesel
Share

TİHV İnsan Hakları Belgesel Film Günleri Başlıyor 

05.12.2022
Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) tarafından düzenlenen İnsan Hakları Belgesel Film Günleri bu yıl 10-17 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek. 13'üncüsü düzenlenen festivalde 20 belgesel film çevrimiçi olarak izleyici ile buluşacak. Belgeselin bu yılki teması “ayrımcılık yasağı".

Bu yılki programda ülke içinden 5, ülke dışından 15 olmak üzere toplam 20 seçme belgesel film yer alıyor. Filmler 10 Aralık 2022 tarihinde saat 00.01 itibarıyla gösterime açılacak, yedi gün boyunca gösterimde kalacak.

Dağıtımcı ve yapımcı şirketler ile yapılan anlaşmalar gereği programda yer alan Türkiye dışında üretilmiş filmler yalnızca Türkiye’deki izleyicilere açık ve izleyici kontenjanları 250 kişi ile sınırlı olacak. Kontenjanlar dolduğunda filmler gösterime kapanacak. Türkiye içinde üretilmiş filmler için ise herhangi bir kontenjan sınırı bulunmuyor.

Program ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşılabilir.

Film günleri için yapılan afiş yarışmasında birinci seçilen Kenan Yiğit’e ait eser belgesel film günlerinin afişi olarak belirlenirken, yarışmaya katılan ve en beğenilen 27 eser ise 10-17 Aralık tarihlerinde https://tihvbelgeselfilm.org adresinde çevrimiçi olarak sergilenecek.

TİHV 13
İlgili Eğitim