Ana içeriğe atla
Image
Dernek
Share

TİHV, Travma ve İnsan Hakları Güz Okulu Başvuruları Açıldı

30.06.2022
Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV), 2-8 Ekim 2022 tarihleri arasında İzmir'de Travma ve İnsan Hakları Güz Okulu düzenleyecek. 

Üniversite öğrencilerine, lisansüstü öğrenimini sürdüren araştırmacılara ve genç mezunlara yönelik, çeşitli akademik disiplinlerin katkısıyla hazırlanan Güz Okulu programı, ağır insan hakları ihlalleri ile bireysel/toplumsal travma ilişkisine odaklanıyor ve insan hakları savunuculuğunu bilgi-müdahale ilişkisi temelinde geliştirmeyi amaçlıyor.

Travma ve İnsan Hakları Güz Okulu’nun programını, farklı disiplinlerden gelen ve uzun yıllardır insan hakları mücadelesi sürdüren savunucu ve akademisyenlerin katkısıyla yapılacak bir dizi seminer ve atölye çalışması oluşturuyor.

Programın dili Türkçedir.

Program, 2-8 Ekim 2022 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecektir. Katılımcıların bu süre boyunca kesintisiz olarak etkinliğin gerçekleştirileceği otelde konaklamaları, tüm seminer ve atölye çalışmalarına katılmaları gerekmektedir.

Katılımcıların ulaşım ve tam pansiyon (tüm öğünler dahil) konaklama masrafları TİHV tarafından karşılanacaktır.

Travma ve İnsan Hakları Güz Okulu’nun 2022 kontenjanı 20 kişi ile sınırlıdır.

Başvuru Koşulları

  • Üniversitelerin dört yıllık lisans programlarında 3. ve 4 sınıfta bulunan öğrenciler (Tıp Fakülteleri için 5. ve 6. sınıf öğrencileri); lisansüstü (yüksek lisans ve doktora) öğrenimini sürdüren genç araştırmacılar ve lisans veya lisansüstü derecesini son 5 yıl içinde (2017 ve sonrasında) almış mezunlar Güz Okulu programına başvurabilirler.
  • Başvurucuların Türkiye’de ikamet etmeleri gerekmektedir.
  • Akademik alan sınırlaması yoktur. Program tüm akademik disiplinlerden başvuruculara açıktır.

Başvuru formu için ekteki dökümanı indirebilirsiniz.

Programa başvurmak için başvuru formunu* i[email protected] adresine 29 Temmuz 2022 tarihine kadar e-posta yoluyla gönderebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: https://tihv.org.tr/duyurular/insan_haklari_okulu_2022/

 

İlgili Eğitim