Ana içeriğe atla
Image
toplumsal cinsiyet
Share

Toplumsal Cinsiyet, İklim Değişikliği ve Afetler: Sivil Toplum Eğitimi Başvuruları Başladı

BM Kadın Birimi (UN Women) tarafından uygulanan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için Güçlü Sivil Alan” projesi kapsamında düzenlenen “Toplumsal Cinsiyet, İklim Değişikliği ve Afetler: Sivil Toplum Eğitimi” katılımcılarını bekliyor. Eğitim ile sivil toplum örgütlerinin savunuculuk ve katılım kapasitelerinin güçlendirilmesi hedefleniyor.

13-15 Aralık 2023 tarihleri arasında Ankara'da düzenlecek olan 3 günlük eğitimde toplumsal cinsiyet bakış açısı, iklim değişikliği, afet riskini azaltma, uluslararası çerçeve ve ulusal mevzuat hakkında rehber bilgiler sunulacak. Ayrıca, iklim değişikliği ve afet riskleri bağlamında toplumsal cinsiyet perspektifinin STÖ misyon ve faaliyetlerine dahil edilmesi ile sivil toplum örgütlerinin savunuculuk ve izleme süreçlerine katılım yöntemleri konuşulacak. 

Başvuru kriterleri

  • Eğitime kadın sivil toplum örgütleri veya toplumsal cinsiyet eşitliği alanında çalışan STÖ’ler ile, gençlerin liderliğinde veya gençlik alanında çalışan, veya iklim değişikliği, çevre koruma alanlarında faaliyet gösteren STÖ’ler başvurabilir.
  • Eğitim programı, yerel ve ulusal düzeyde savunuculuk aktiviteleri yürüten hak temelli STÖ’lere yöneliktir.
  • İstisnai durumlar dışında her bir örgütü temsilen 1 kişinin katılımı kabul edilecektir.
  • Eğitime katılacak STÖ temsilcisinin başvuru formunu doldurması ve çalışmanın STÖ’ye olası katkısı hakkında bilgi sunması gerekmektedir.
  • Katılım, izleme ve değerlendirmeyle ilgili deneyim veya karar verme süreçlerine dahil olma/kamu politikalarını etkileme planının olması tercih unsurudur.

Eğitime katılmak isteyen STÖ temsilcilerinin 1 Aralık 2023 saat 17.00'ye kadar başvuru formunu doldurması gerekiyor.

Başvuru formu için lütfen tıklayınız.

İlgili Eğitim