Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Programı 2023-2024 Başvuruları Açıldı

2023-2024 Seyahat Fonu, Mayıs 2023 - Aralık 2024 tarihleri arasında en az 50 kişiyi desteklemeye devam edecek. Bu dönemdeki seyahatler Avrupa Birliği tarafından "Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı - Hızlı Destek" çerçevesinde yapılacak.

Hrant Dink Vakfı, Avrupa Birliği tarafından desteklenen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı-Hızlı Destek kapsamında yürütülen Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, Mart 2023 - Aralık 2024 döneminde, Ermenistan ve Türkiye’den 50 kişi ve kâr amacı gütmeyen grubun komşu ülkeye belirli bir amaç ve program dahilinde yapacağı ziyaretlerde uluslararası ve şehirlerarası ulaşım masraflarını karşılamaya devam edecek.

  • Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, genel olarak iki ülkeden üniversite öğrencileri, üniversite kulüpleri, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, lise öğrencileri ve öğretmenleri, akademisyenler, araştırmacılar, gazeteciler, sanatçılar, doktorlar, avukatlar, spor kulüpleri ve sporcular, iş dünyası ve yerel yönetimlerin çeşitli tematik alanlardaki faaliyetleri için yapacakları seyahatlere destek vermeyi amaçlamaktadır.
  • Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, sivil toplum, gençlik ve gönüllülük politikaları, insan hakları ve demokrasi, eğitim, çevre, tarih, kalkınma, tıp, hukuk, teknoloji, toplumsal cinsiyet, kültür-sanat, spor, bölgesel işbirliği, Avrupa entegrasyonu gibi tematik alanlarda yapılacak seyahatlere destek verecektir.
  • Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, komşu ülkede ortak bulma ve ağ kurma faaliyetleri, fizibililte ziyaretleri, sınır ötesi işbirliği projeleri, proje hazırlık toplantıları, değişim programları, eğitim, dil öğrenme, akademik işbirliği, araştırma yapma, tez yazımı, sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük, kültür-sanat alanında ortak üretimler; yukarıdaki tematik alanlarda toplantı, panel, seminer, konferans, atölye, sergi, konser ve benzeri etkinliklerin organizasyonu ya da bu etkinliklere katılım amaçlı faaliyet türlerini destekler.

Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

İlgili Eğitim