Ana içeriğe atla
Image
Migrant Tv
Share

Türkiye'deki Sığınmacı ve Göçmenler İçin Migrant TV Yayında 

23.06.2022
Türkiye’de yaşayan sığınmacıların ülke ve dünya gündemine dair gelişmeleri takip edebilmeleri ve yaşamlarını kolaylaştırıcı bilgilere ulaşabilmeleri için SGDD-ASAM tarafından hayata geçirilen Migrant TV, Youtube üzerinden yayınlarına devam ediyor.

SGDD-ASAM'ın Türkiye’de yaşayan sığınmacı ve mültecilerin, dil bariyeri olmaksızın etkili ve yaygın yollarla güvenilir ve doğru bilgiye erişimini sağlamak amacıyla kurduğu çok dilli Migrant TV YouTube kanalında Arapça, Farsça, İngilizce Fransızca Somalice ve Türkçe dillerinde yayın yapılıyor. 

Youtube kanalında sığınmacı ve mültecilerin temel hak ve hizmetlere erişim konusunda bilgilendirici içerikler üretiliyor. Migrant TV'de Türkiye’deki kayıt süreci, haklar ve yükümlülükler, düzensiz göç, eğitim ve sağlık hizmetlerine erişim, iş kültürü, çalışma izni ve iş gücü piyasasına erişim, Türkiye’deki sosyal, kültürel ve kentsel yaşam, Türkiye’deki hukuk sistemi ve adli yardım ile şiddetle mücadele için yasal mekanizmalara erişim gibi bilgilendirici yayınlar oluşturuluyor.

Migrant TV'ye https://www.youtube.com/c/MigrantTV adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Eğitim