Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

Uluslararası Trans Fonu 7. Hibe Dönemi Başladı

15.11.2022
Uluslararası Trans Fonu (ITF), 7. hibe döngüsü için başvuruları almaya başladı. ITF, dünyanın herhangi bir bölgesinde bulunan ve bütçeleri 100.000 USD'nin altında olan transların yönettiği organizasyonların başvurularını bekliyor.

ITF, güçlü, translar tarafından yönetilen hareketler inşa etmeye ve kolektif eylemi desteklemeye yardımcı olmak ve dünya genelinde trans organizasyonlarını etkileyen finansman boşluklarını ele almak ve ortadan kaldırmak için sürdürülebilir kaynakları seferber etmek üzere oluşturuldu.

ITF'in finansman sağlama konusunda birtakım öncelikleri vardır:

  • Çeşitli kimlikler, stratejiler ve sorunlar, diller ve bölgeler dahil olmak üzere farklı gruplara fon sağlamak.
  • Daha yüksek düzeyde marjinalleşmeyle karşı karşıya kalan trans topluluklarına öncelik vermek (örneğin, ırkçılık, sınıfçılık, yaşlı ayrımcılığı, engelli ayrımcılığı, kadın düşmanlığı vb.).
  • Çalışmaları kesişimsel olan ve ekonomik ve sosyal adalete, hareket inşasına ve transların özgürleşmesine katkıda bulunan transların öncülüğündeki organizasyonları desteklemek.

Başvurmak isteyen STÖ'ler için Türkiye'nin uygunluğu konusunda Uluslararası Trans Fonu ile iletişime geçilmesi önerilir.

Detaylı bilgi için lütfen ziyaret ediniz: https://www.transfund.org/our-grants/apply-for-a-grant/

İlgili Eğitim