Ana içeriğe atla
Image
the wheel
Share

The Wheel (Çark)

The Wheel, İrlanda'nın topluluk ve gönüllü kuruluşlar, hayır kurumları ve sosyal girişimler ulusal birliğidir. 1999 yılında kurulan, kâr amacı gütmeyen sektör için yetkili ve güvenilir bir ses olarak şeffaflık, hesap verebilirlik ve en yüksek uzmanlık ve yönetişim standartlarına coşkuyla bağlıyız. Sektörün tanınmasını ve saygı duyulmasını, yeterli kaynaklara sahip olmasını ve uygun şekilde düzenlenmesini sağlamak için çalışıyoruz.

Çalışmalarımız

Sade ama iddialı misyonumuz, sektörün İrlanda'yı daha iyiye doğru değiştirmede kendi rollerini oynama kapasitesini ve kabiliyetini güçlendirmektir. Dört temel çalışma programımızla sektörü destekliyoruz:

  • Kamu Politikası ve Savunuculuk Programı.
  • Ağ Programı.
  • Eğitim ve Gelişim Programı.
  • Bilgi Hizmetleri Programı.

Daha fazla bilgi ve ayrıntı için lütfen mevcut stratejimize bakın: The Wheel Stratejisi (2022-2026)

Erişim sayılarımız

İrlanda sivil toplumunda 20.000'den fazla kuruluşla 2.000'den fazla üye ve 60.000'den fazla bağlantıdan oluşan bir veritabanı.

  • Sosyal medya kanallarında 28.000+ takipçi.
  • 2021 yılında web sitemize 235.814 tekil ziyaretçi
  • 2021 yılında 147 etkinlik gerçekleştirilerek 13.268 kişiye ulaşıldı.

Deneyimimiz

Başarımızın anahtarı, her projeye getirdiğimiz şirket içi uzmanlık düzeyidir.  29 kişilik kararlı bir ekiple program yönetimi, uyumluluk, etkinlikler, lojistik ve iletişimden oluşan çok çeşitli beceriler sunuyoruz. Ulusal ve Avrupa düzeyinde servis deneyimimiz ve beceri setimiz ile her projeye katma değer sağlıyoruz.

Ekibimiz

The Wheel, 2000 yılından beri Ulusal ve Avrupa programları geliştirmekte ve uygulamaktadır, bu programlar genellikle karmaşık bilgilerin sindirilebilir bir şekilde aktarılmasına dayanır. Özellikle dikkat çeken projeler şunları içerir:

The Shared Island: Shared Practices Project (Paylaşılan Ada: Ortak Uygulamalar Projesi)

2021'de başlatılan proje, İrlanda adasındaki toplulukları ortak zorluklar etrafında birleştirmek için Uzlaşma Fonu tarafından desteklenen The Wheel ve NICVA'nın (Kuzey İrlanda Gönüllü Eylem Konseyi) ortak bir girişimidir. Proje, Covid19, Brexit, sürdürülebilir refah, sağlık, dijital dönüşüm, uzaktan çalışma ve daha fazlası gibi zorluklara karşı ortaya çıkan yerel, bölgesel ve tüm ada düzeyinde yanıtları belirlemek için kuzey ve güneydeki insanları ve toplulukları bir araya getirecek ve ana temaları keşfedecek.

Training Links ( Eğitim Bağlantıları)

Skillnets Ireland tarafından özel sektör için geliştirilen yaklaşımı temel alan Training Links, hayır kurumlarını, topluluk ve gönüllü kuruluşları ve sosyal girişimleri, iş güçlerinde ihtiyaç duyulan gerekli becerileri oluşturan ortak eğitim ihtiyaçlarını belirlemek, bu ihtiyaçları karşılamak için ortak inisiyatifleri kısmen finanse edecek bir hibe ve uygulama için “eğitim ağlarında” bir araya gelmeye teşvik eder. Eğitim sağlanmasına yönelik Eğitim Ağlarına önemli mali sübvansiyonların sağlanmasına ek olarak, bu program sektörel işbirliği ve paylaşılan öğrenme için çok ihtiyaç duyulan fırsatları sağlar.

RevitaLESE EU: Revitalising EU Long Established  Social Economy Organisations (Erasmus +). 2021-2023- Lead Partner. (AB Köklü Sosyal Ekonomi Örgütlerinin Canlandırılması. 2021-2023- Lider Ortak.)

RevitaLESE EU'nun genel hedefi, Avrupa sosyal ekonomi sektörünü canlandırmak, etkisini en üst düzeye çıkarmak ve genel görünürlüğünü ve 2020 Gündemine önemli bir katkıda bulunan kişi olarak tanınmasını ve insanlar ve gezegen için çalışan bir ekonomi olasılığını artırmaktır.

SCOPE- Skills Recognition, Capacity Building and Professional Education for the Third Sector (Erasmus +). 2018-2020- Lead Partner. (Üçüncü Sektör için Beceri Tanıma, Kapasite Geliştirme ve Mesleki Eğitim. 2018-2020- Lider Ortak.)

SCOPE, yönetişim, iletişim, risk yönetimi, finansal yönetim ve kaynak yaratmanın temelleri konusunda eğitim sunan bir çevrimiçi eğitim kaynağı sağladı. SCOPE ayrıca "dijital rozetler" aracılığıyla öğrenmenin tasdiklenmesini de sundu.

Diğer projelerimizden bazıları hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki linklere tıklayın:

www.wheel.ie/about-us/projects

www.wheel.ie/about-us/projects/european-projects

Share
İlgili Eğitim