Ana içeriğe atla
Image
Haber yatay görseli
Share

Yaşam Bellek Özgürlük'ten "Kurt û Kurmancî" Film Gösterimi

14.05.2020
Yaşam Bellek Özgürlük yapımı "Kurt û Kurmancî" adlı kısa belgesel filminin ilk gösterimi Kürt Dili Bayramı Günü olan 15 Mayıs'ta youtube üzerinden gerçekleştirilecek.  Kısa film 15 Mayıs Cuma günü saat 21:00'de https://www.youtube.com/watch?v=ArgjY3pO0qY adresinde gösterilecek.     Film sonrası söyleşi ise  https://www.youtube.com/watch?v=vWNSdGrUMJM adresinden izlenebilecek. 
Yaşam Bellek Özgürlük yapımı "Kurt û Kurmancî" adlı kısa belgesel filminin ilk gösterimi Kürt Dili Bayramı Günü olan 15 Mayıs'ta youtube üzerinden gerçekleştirilecek.  Kısa film 15 Mayıs Cuma günü saat 21:00'de https://www.youtube.com/watch?v=ArgjY3pO0qY adresinde gösterilecek.  
 
Film sonrası söyleşi ise  https://www.youtube.com/watch?v=vWNSdGrUMJM adresinden izlenebilecek. 
 
Filmin yönetmeni Yaşam Bellek Özgürlük'ten Şahin Kayaalp olurkeni  film, Eskişehir'de yaşayan bir Kürt gencin anadiliyle ve kimliğiyle olan ilişkisini anlatıyor.
 
Yaşam Bellek Özgürlük, 10 yıldır Kürt Dili dersleri ve atölyeleri (Kurmancî lehçesi) düzenleyerek anadili Kürtçe olanların dil bilgisine ve Kürtçe okuma yazmaya hakimiyetini arttırmayı, yeni Kürt dili öğretmenlerinin yetişmesini amaçlıyor, ayrıca anadili Kürtçe olmayan ama birlikte yaşadığı halkın dilini öğrenmek isteyenlere bu olanağı sunuyor.

İlgili Dosyalar:

  1. BAŞLIK YOK [PNG] [0.99M]
Share
İlgili İçerikler