Ana içeriğe atla
Image
gençlik
Share

Yerel Gençlik Dernekleri Ağı (YGDA) Yeni Üye Alımları Başladı.

1 Ocak 2021 tarihinde faaliyetlerine başlayan Yerel Gençlik Dernekleri Ağı (YGDA), 2022 dönemi için üyelik başvurularını kabul ediyor.

ygda

Gençlik derneklerinin “birlikte ve birbirlerinden öğrenmeleri” amacıyla kurulan YGDA 2021 yılı içerisinde kurucu üyeleriyle bir dizi eğitimler gerçekleştirdi ve ağın kurumsal kimlik çalışmalarına odaklandı. Türkiye’nin 23 farklı şehrinde faaliyet gösteren 39 gençlik kuruluşunun bir araya gelmesiyle oluşan YGDA, 2022 yılında da faaliyetlerine devam ediyor.

Aralık-2021’de Mardin’de gerçekleşmesi planlanan YGDA genel kurulunda gündem maddelerinden biri de ağa katılmak isteyen yeni gençlik kuruluşlarının değerlendirilmesi olacak. Bu nedenle 2022 yılında YGDA ailesinde bulunmak isteyen gençlik kuruluşları için 21 Ekim 2021 tarihinde yeni üye alımları başladı. Son başvuru tarihi 14 Kasım 2021 olan YGDA üyelik çağrısı için aşağıdaki kriterleri sağlayan gençlik kuruluşları başvuru yapabilirler.

YGDA üyesi olmak isteyen gençlik kuruluşları için kriterler;

  • Dernek veya vakıf tüzel kişiliğine sahip olması,
  • Resmi olarak en az 2 (iki) yıl önce faaliyetlerine başlamış olması,
  • Faaliyetlerinden doğrudan yararlanan kitlenin salt çoğunluğunun gençler olması (sadece gençler olması şart değildir) veya gençlere yönelik çalışmalar yürütmesi (araştırma, politika geliştirme, hak savunuculuğu vb.)

YGDA’ya üyelik başvurusunda bulunmak isteyen kuruluşların aşağıdaki bağlantıdan indirebilecekleri “EK-01 Üyelik Başvuru Formu” nu formda belirtilen diğer belgelerle birlikte en geç 14 Kasım 2021 Pazar günü saat 23.00’e kadar [email protected] adresine iletmeleri gerekmektedir.

YGDA üyelik başvurusuna dair soru ve önerileriniz için bizimle [email protected] adresinden ve/ya 0232 483 03 14 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Pi Gençlik Derneği 2021-2022 yılları için YGDA’nın iletişim süreçlerini yürütmek üzere sekretarya olarak görevlidir. Ağın üyeleri 2’şer yıllık dönemlerle ağın iletişim çalışmalarından sorumludur. Üyelik başvurusunda ihtiyaç duyacağınız referanslar için yukarıdaki mevcut üye listesinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Eğitim