Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

Yerli Halk ve Yerel Toplulukların Aktif Dahiliyle Yürütülen İklim Değişikliğine Uyum ve Değişikliği Azaltma Projeleri için Teklif Çağrısı

İngiliz Akademisi (The British Academy) Birleşik Krallık, Brezilya, Mısır, Endonezya, Ürdün, Kenya, Malezya, Filipinler, Güney Afrika, Türkiye, Tayland, Vietnam ve/veya az gelişmiş ülkelerdeki araştırmacılardan, yerli halklar ve yerel topluluklar tarafından yürütülen veya onların aktif olarak dahil edildiği, iklim değişikliğinin azaltılması ve uyumu projeleri için teklif çağrısını yayınladı.

Çağrı yerli halklar ve yerel topluluklar tarafından yürütülen veya onları aktif olarak dahil eden iklim değişikliğine uyum ve değişikliği azaltma konularına odaklanıyor.

Projelerinin Çağrının Program Amaçları ve Kapsamına yönelik gerçek bir katma değer sağladığına ve yerli halk ve yerel toplulukların öncülüğünde iklim değişikliğinin azaltılması ve uyumuna ilişkin politika zorluklarına ilişkin değerli içgörüler ve perspektifler getirdiğine Akademi'yi ikna etme sorumluluğu başvuru sahiplerine düşmektedir.

Her proje, belirlenen bir baş araştırmacı tarafından yönetilecektir ve bu kişinin sosyal bilimler veya beşeri bilimler içindeki bir disiplinde araştırmacı olmalıdır.  Baş araştırmacının projenin araştırmasını ve yönetimini yönlendirmesi bekleniyor ve baş araştırmacı genel proje raporlama gereksinimlerinden sorumlu.

Daha fazla bilgi için bu adresi ziyaret edin: https://www.thebritishacademy.ac.uk/funding/climate-change-mitigation-and-adaption-led-by-indigenous-peoples-and-local-communities/

İlgili Eğitim