Ana içeriğe atla
Image
yeşil
Share

Yeşil Siyaset Dergisi “Covid-19 ve Yeşil Politikalar” Özel Sayısı Yayımlandı!

Yeşil Siyaset Dergisi’nin basılı bu özel sayısı Yeşil Düşünce Derneği ve Avrupa Yeşil Vakfı(Green European Foundation-GEF) ile birlikte çıkarıldı. Bu sayıda Green European Journal(GEJ)’in 2020 Kışı Covid-19 özel sayısında yayımlanan yazılardan bir seçki hazırlandı.

Yeşil Siyaset Dergisi’nin “Covid-19 ve Yeşil Politikalar” adlı özel sayısı yayımlandı!

yeşil siyaset

‘Covid-19 ve Yeşil Politikalar’ dosyasında, Green European Journal (GEJ)’dan Jean De Munc’un yazı- sına, AB parlamentosu Belçika Yeşil Milletvekili Petra De Sutter ile Covid-19 ile yaşanan sağlık krizi ve Yeşiller’in duruşu hakkında yaptığı röportaj ile yine GEJ’den Annabelle Dawson’un, ekonomist ve ekofeminist Mary Mellor ile yaptığı iki röportaja yer verildi.

Ayrıca ülkemizden Prof. Dr. Ali Osman Karababa’nın “Ekolojik Yıkımlar ve Salgınlar” başlıklı yazısı ve Doç. Dr. Ahmet Atıl Aşıcı’nın “Covid 19 ve İklim Krizine Karşı Türkiye’nin Yapabilecekleri” yazısı ile konuyu tartıştığı yazıların yanında Erasmus Üniversitesi Sosyal Çalışmalar Enstitüsü’nde ekonomi profesörü olan Irene Van Staveren’in Covid sonrası piyasaların yeniden kamusal alana yerleşerek devlet tarafından daha iyi düzenlenebileceğine ilişkin çağrısını içeren yazısına yer verildi. Ayrıca GEJ 20. sayısında yer alan çeşitli ülkelerden yazarların Covid-19 salgını ve sonrasını değişik çerçevelerde betimlediği kısa yazılarından bir seçkiye de yer verildi.

Dergiyi okumak için aşağıdaki belgeyi indiriniz.
 

doküman ikonu
İlgili Dokümanlar
İlgili Eğitim