Ana içeriğe atla
Image
gıda
Share

Zehirsiz Kentler Kampanyası Basın Toplantısına Davetlisiniz

Zehirsiz Kentler Kampanyası basın toplantısı 23 Aralık 2021 Perşembe günü, 11.00-12.00 saatleri arasında Zoom üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

zehirsiz kent

İnsan ve çevre sağlığı alanında çalışan sivil toplum örgütleri ve sivil inisiyatifler, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin başlattığı “Zehirsiz Kentlere Doğru” projesi kapsamında bir araya geldi. Avrupa Pestisit Eylem Ağı ortaklığında, Zehirsiz Sofralar Platformu işbirliğinde ve Biyosidal İş ve Çevre Sağlığı Derneği danışmanlığında gerçekleşen proje, zehirsiz kentler için güç birliği yapmak üzere karar vericilere çağrıda bulunuyor.

Zehirsiz Sofralar Platformu tarafından 23 Aralık Perşembe günü saat 11.00-12.00’da düzenlenecek, proje yürütücülerinin ve paydaşlarının da katılımıyla gerçekleşecek olan basın toplantısının ardından, belediyelerin zehirsiz kent olma yolunda kararlı bir adım atacaklarına dair söz vermelerini talep eden bir imza kampanyası başlatılacak. 

Toplantıda, Zehirsiz Kentler Kampanyası ve yaşam alanlarımızda kullanılan, insan ve çevre sağlığına zarar veren zehirli kimyasalların yerel yönetimler öncülüğünde kentlerde kullanımının sonlandırılması ile birlikte ekolojik ve doğa dostu alternatiflerin uygulanmasına yönelik işbirlikleri konusunda bilgi verilecek.

“Zehirsiz Kampanya” Basın Toplantısı

İlgili Eğitim