Ana içeriğe atla
Image
online anket
Share

AB TACSO 3 AB Sivil Toplum Rehberleri Araştırmasına Katkı Bekliyor

AB TACSO 3 Projesi, Avrupa Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdürlüğü (DG NEAR) Batı Balkanlar ve Türkiye’deki Sivil Topluma AB Desteği Rehberleri 2021-2027 (AB Rehberleri) kapsamında yürüttüğü araştırmanın ikincisini düzenliyor.

"AB Rehberleri ve Araştırma Raporu" sivil toplum için elverişli yasal ve finansal ortam, sivil toplum-kamu iş birliği ve sivil toplum örgütlerinin kapasiteleri olmak üzere üç bölümden oluşuyor. Bu ikinci araştırma mevcut durumu AB Rehberleri uyarınca 2023 yılına göre değerlendirmeyi ve 2021'deki temel durumla karşılaştırmayı amaçlıyor. Anket bölgemizde sivil toplumun nasıl değiştiğine dair temel bilgiler sağlayacak. Bu araştırmadan elde edilen bulgular, AB'nin Batı Balkanlar ve Türkiye’deki AB üyeliğine yönelik ilerlemeye ilişkin değerlendirmesine de ışık tutacak.

Anket linkine buradan ulaşabilirsiniz. Anketi Türkçe doldurabilirsiniz. Anketi Türkçe doldurmak için anketin ana sayfasında sağ üst köşede bulunan dil seçeneklerinden “Türkçe”yi seçebilirsiniz. 

Anketi tamamlamak için son gün 18 Şubat 2024. 

AB Rehberleri’ne ilişkin daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: https://tacso.eu/eu-civil-society-guidelines/ 

İlgili Eğitim