Ana içeriğe atla
Image
Mentor
Share

AB TACSO 3  STÖ'ler İçin Stratejik Mentorluk Programı Başlıyor 

Yerel ve bölgesel düzeyde kapasite güçlendirme çalışmaları yürüten Batı Balkanlar ve Türkiye’de Sivil Toplum Örgütleri için Teknik Destek Projesi ( Avrupa Birliği TACSO 3) STÖ'ler için stratejik mentorluk çalışmalarına başlıyor.  Batı Balkanlar ve Türkiye’deki sivil toplum örgütlerine pratik ve derinlemesine rehberlik desteği sağlamayı hedefleyen programa son başvuru 17 Kasım 2020.

Stratejik mentorluk kapsamında strateji oluşturma, izleme ve değerlendirme, kaynak yaratma ve finansman stratejileri, iletişim stratejileri ve dijital okuryazarlık, hak temelli yaklaşım ve toplumsal cinsiyet ana akımlaştırma, araştırma, savunuculuk ve karar vermeye katılım, bilgi aktivizmi ve veri görselleştirme, örgütsel gelişim, seçim yapısı ve aktivizm gibi başlıklar yer alacak. 

Programda sadece uzmanların / mentorların ücretlerini ve faaliyetle ilgili masrafları (örneğin, toplantılar, çalıştaylar, eğitim) karşılanacak. Operasyonel maliyetler, STÖ'nün normal çalışma maliyetleri ve maaş maliyetleri ise desteklenmeyecek.  

Program kapsamında birkaç tür destek sunulacak. Çevrimiçi mentor desteği için 4 bin Euroya kadar, fiziksel mekânda yürütülecek mentor programı için ise bölgesel STÖ'ler / ağlar ve faaliyetler durumunda 15 bin ulusal düzeydeki STÖ'ler ve faaliyetler durumunda 4 bin Euroya kadar destek verilecek. 

Başvuru detaylarını buradan öğrenebilirsiniz.

Programla ilgili sorularınızı 10 Kasım 2020 Salı saat 17.00'ye kadar kapasite geliştirme uzmanı Tanja Bjelanovic'e [email protected] adresi aracılığıyla iletebilirsiniz. 

İlgili Eğitim