Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

Children Helpline International-Uluslararası Çocuk Yardım Hattı

Güncelleme Tarihi
20.06.2022
2003 yılında kurulan Child Helpline International, çocukların seslerini duyurabilmeleri için savunuculuk yapan bu alandaki dünyanın en büyük uluslararası topluluklarından biridir. Mayıs 2022’de dünyanın 141 ülkesinden ve bölgesinden 168 üyesi bulunmaktadır.
Şehir:
Yurt Dışı
Ülke:
Hollanda

Amaçlar ve Çalışma Şekli

Ulusal çocuk koruma sistemini desteklemek ve üyelerinin çocuk haklarını savunmasına ve seslerini yükseltmelerine yardımcı olmaktadır. Çocuk yardım hatları istismar, ihmal, şiddet, yoksulluk ve sömürü gibi bireysel yardım çağrılarına destek ve yardımcı olmaktadır.  Bununla birlikte, Child Helpline International üyelerinden, ortaklarından ve başka kaynaklardan gelen bilgi, görüş ve verileri koordine ederek bölgesel, ulusal ve global çocuk koruma sistemlerini destekler.

Üyelik ve Üyelik Koşulları

Üyelik ile ilgili bilgi almak için ilgilenen çocuk yardım hatlarının, [email protected] adresinden Child Helpline International ile iletişime geçmesi önerilir.

İletişim Bilgileri

Merkez: Amsterdam
Ülke: Hollanda
Web Sitesi: https://www.childhelplineinternational.org/
E-posta:  [email protected] 
Facebook: www.facebook.com/ChildHelplineInternational/ 
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/child-helpline-international/?originalSubdomain=tr
Twitter: https://twitter.com/chiamsterdam 
Yayınlanan raporlar için: https://www.childhelplineinternational.org/about/reports/

Image
sivil sesler

Sivil Sesler Festivaline Başvur

Türkiye’den ve dünyanın çeşitli yerlerinden hak temelli çalışan örgütleri, sivil aktivistleri ve gönüllüleri bir araya getiren Sivil Sesler Festivali’nin beşincisi bu yıl 30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Ankara'da düzenlenecek.