Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

Dutch Coalition on Disability and Development (DCDD) - Hollanda Engelliler ve Kalkınma Koalisyonu

Güncelleme Tarihi
05.04.2022
DCDD, kalkınma işbirliği, engelliler ve engellilere hizmet sağlayan kuruluşları bünyesinde bulunduran bir Hollanda ulusal koalisyonudur. Bunun yanı sıra, DCDD, bu konularda çalışmakta olan örgüt ve bireylere ait uluslararası bir ağ niteliğindedir.
Şehir:
Yurt Dışı
Ülke:
Hollanda

Amaçlar ve Çalışma Şekli

DCDD temel hedefi, kalkınmaya destek programlarının gündeminde engellilik konusuna gerek siyasi, gerekse toplumun geneli düzeyinde gereken önemin verilmesini garanti altına almaktır. Buna paralel olarak, kalkınma ve yoksulluğun azaltılmasına yönelik programlara engellilik konusunun dâhil edilmesi, engellilik ve toplumdan dışlanma arasındaki bağlantının netleştirilmesi, ortadan kaldırılması ve engellilik alanında faaliyet göstermekte olan tüm birey ve örgütler arasında bilgi ve deneyim paylaşımının geliştirilmesi amaçları güdülmektedir.

Üyelik ve Üyelik Koşulları

DCDD hedef ve misyonunu destekleyen örgüt veya bireyler ağa üye olabilirler. DCDD bir Hollanda (ve Avrupa) ulusal örgütü olduğu için, koalisyon üyelikleri temel olarak Hollandalı örgütleri ve bireyleri kapsar. Öte yandan, DCDD, kendi küresel ağına katılımda bulunmak isteyen güney ülkelerinden ve Doğu Avrupa'dan engelli birey örgütlerini bünyesine katma kararını vermiştir.

Katkıda bulunmak isteyen örgüt ve bireyler, [email protected] adresi ile bağlantıya geçerek üyelik hakkında daha fazla bilgi alabilir veya www.dcdd.nl adresindeki başvuru dokümanlarını doldurarak bu adrese yollayabilirler.

İletişim 

Adres: DCDD ziyaret ve posta adresi
Havensingel 26
5211 TX ‘s-Hertogenbosch
The Netherlands

Tel: +31 73 518 94 20

E-posta: [email protected]

Web Sayfası: www.dcdd.nl

Twitter: https://twitter.com/dcdd_nl

Linkedin: www.linkedin.com/company/dcdd 

Image
STGM Stüdyo

STGM Stüdyosu

Video içerikleri üretmek isteyen STÖ’ler için iyi bir haberimiz var. Ofisimizdeki stüdyomuzda video çekimlerinizi gerçekleştirebilir ve kurgu desteği alabilirsiniz.