Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

European Deafblind Network (EDbN) - Avrupa Görme-İşitme Engelliler Ağı

Güncelleme Tarihi
EDbN hükümet dışı, kâr amacı gütmeyen bir yardım örgütüdür, 1987 yılında Dublin’de kurulmuştur ve Avrupa’da 27 farklı ülkeden üyeleri bulunmaktadır. European Disability Forum (EDF) ve Deafblind International (DBI) üyesidir.

Amaçlar ve Çalışma Şekli

EDbN'nin temel amacı, eşit hakların ve topluma tam katılımın sağlanması yoluyla görme-işitme engelli bireylerin durumunu iyileştirmek ve Avrupa'da görme-işitme engelli bireyler konusunda faaliyet göstermekte olan örgütler arasında bir bilgi ve deneyim paylaşımı platformu oluşturmaktır.

Buna yönelik olarak EDbN, görme-işitme engelli bireyler, aileleri ve bu bireyler yararına çalışmalar yürüten kişilerin desteklenmesi ve onlara yardımcı olunması; görme- işitme engelli bireylerin Avrupa'daki yaşam koşullarının iyileştirilmesi, rehabilitasyonlarının ve topluma entegrasyonlarının sağlanması; bu alanda faaliyetler yürüten örgütler ve diğer kurumlar arasında bilgi ve deneyim paylaşımının sağlanması ve geliştirilmesi; görme-işitme engelli bireyleri etkilemekte olan her türlü konuda araştırmalar ve bilimsel çalışmaların yapılması ve desteklenmesi; Avrupa'daki görme-işitme engelli bireylerin durumlarına ilişkin bilgilerin toplanması ve bu bilgilerin dağıtımı ve görme-işitme engelli bireyler, aileleri ve bu bireyler yararına çalışmalar yürüten kişiler konusunda faaliyetler yürüten ulusal örgütlere teknik ve fiziksel destek sağlanması yönünde faaliyetler yürütmektedir

Üyelik ve Üyelik Koşulları

Üç tip üyelik bulunmaktadır: Tam, sınırlı ve onursal üyelik

İletişim

Adres: EDbN Secretariat
Carrer Leiva, 2 local D, 

08014 Barcelona, İspanya

Tel.: +34 93 331 73 66

E-Posta: [email protected]

Web Sayfası: www.edbn.org

Twitter: www.twitter.com/EDbN_org 

Linkedin: www.linkedin.com/company/european-deafblind-network 

Image
STGM Stüdyo

STGM Stüdyosu

Video içerikleri üretmek isteyen STÖ’ler için iyi bir haberimiz var. Ofisimizdeki stüdyomuzda video çekimlerinizi gerçekleştirebilir ve kurgu desteği alabilirsiniz.