Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

GreenNet - Yeşil Ağ

Güncelleme Tarihi
05.04.2022
GreenNet barış, insan hakları çevre alanlarında faaliyet göstermekte olan grup ve kişileri desteklemeye ve teşvik etmeye yönelik olarak bilgi ve iletişim teknolojileri (ICTs) aracılığıyla çalışan bir internet bilgi iletişim ağıdır. 1986 yılında kâr amacı gütmeyen bir yapı olarak kurulmuştur.
Şehir:
Yurt Dışı
Ülke:
Birleşik Krallık(İngiltere)

GreenNet, barış, insan hakları ve çevre konularında faaliyet gösteren tek küresel ağ olan Association for Progressive Communications (APC) kurucu üyesidir. APC’de şu anda 45 üye, 50.000 üzerinde aktivist, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, hayır kurumları vardır ve 133’ün üzerinde ülkede hizmet sunmaktadır.

Amaçlar ve Çalışma Şekli

GreenNet'in amacı, dünya çapında barış, ekonomik ve sosyal adalet, insan hakları ve çevresel sürdürülebilirlik konularında faaliyet göstermekte olan örgütleri desteklemek, geliştirmek ve bu örgütlerin arasında bilgi ve iletişim paylaşımına yönelik bir ağ oluşturmaktır.

GreenNet e-posta hesapları, internet bağlantısı, web tasarımı, web sitesi hostingi gibi konularda üyelerine destekler sağlamaktadır.

Üyelik Kriterleri

GreenNet başta aktivistler ve STÖ’ler olmak üzere küçük ve orta ölçekteki örgütleri desteklemek amacıyla oluşturulmuştur. GreenNet misyon ve amaçlarına uyan tüm örgütler, bu internet bilgi erişim ağına üye olabilirler. GreenNet, üyelerine ait web sayfalarını kendi sitesinde bir araya getirir.

İletişim

E-posta: [email protected]  

Web Sayfası: www.greennet.org.uk  

Twitter: www.twitter.com/greennetisp 

Twitter: www.twitter.com/GreenNetISP 

Facebook: www.facebook.com/GreenNetISP 

Image
dijital

Herkes Dijital Sever Eğitimine Başvur

STOK Herkes Dijital Sever Eğitimleri Haziran Ayında Ankara'da Başlıyor.