Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

SOS Children's Villages International-Uluslararası SOS Çocuk Köyleri

Güncelleme Tarihi
Uluslararası SOS Çocuk Köyleri risk altındaki çocuklar ve gençlere yönelik gelişim programlarında uzman bakımı ve desteği sağlayan, hükümet dışı, siyasi olmayan ve herhangi bir mezhebe veya zümreye bağlı olmayan bir federasyondur.
Şehir:
Yurt Dışı
Ülke:
Avusturya

Genel merkezi Innsbruck, Avusturya’da bulunmaktadır. Örgüt dünya çapında ihtiyacı olan çocuklara insani yardım ve kalkınma yardımı sağlayarak, çocukların haklarını ve çıkarlarını korumaktadır. 

Amaçlar ve Çalışma Şekli

Sos Çocuk Köyleri, yeterli düzeyde ebeveyn bakımı olmayan çocuklar için alternatif aile bakımı sağlar. SOS Çocuk Köyleri’nde farklı yaş ve geçmişe sahip çocuklar genellikle bir kadın olan bir ebeveynle birlikte bir evde yaşarlar. Tipik bir SOS köyünde 6 ile 15 arasında ev bulunur. Kuruluş, Köylere ek olarak, sosyal olarak dezavantajlı ve yoksul aileleri desteklemek için anaokulları, ilk ve ortaokullar, sosyal gençlik tesisleri ve tıp merkezleri ile acil müdahale yardım operasyonları gibi bir çok program ve tesis işletmektedir. 2017 yılında 85.000 üzerinde çocuk ve genç, 572 SOS Çocuk Köyünde ve 700’den fazla SOS Gençlik Tesisinde yetiştirilmiştir. Farklı 3.8 milyon çocuk ve yetişkin ise diğer programlardan yararlanmışlardır.

Üyelik ve Üyelik Koşulları

Federasyonda asil üyelik ve onursal üyelik vardır.

Asil üyeler, SOS Çocuk Köyleri ve diğer SOS programlarını kurmak, işletmek, yönetmek, finanse etmek veya desteklemek ya da amaçlarına uygun diğer faaliyetleri yürütmek amacıyla kurulduğunu tüzük, yönetmelik veya tüzüklerinde belirtilen hukuki ehliyete sahip tüzel kişilerdir. 

Onursal üyeler, özellikle Federasyonun amaçlarını destekleyen veya Federasyona büyük hizmetlerde bulunmuş biryelerdir. Onursal üyelik, ancak toplam onursal üye sayısı 12'yi geçmediği sürece verilebilir.

Federasyona asil üye olabilmenin ön koşulu, Federasyon Başkanına yapılacak yazılı bir başvurudur. Bir başvuruya ilişkin karar, Uluslararası Senato tarafından üçte iki çoğunlukla alınır.

İletişim Bilgileri

Merkez: Innsbruck
Ülke: Avusturya
E-posta: [email protected] 
Web Sitesi: https://www.sos-childrensvillages.org/
Instagram: https://www.instagram.com/sos_childrens_villages/
Facebook: https://www.facebook.com/soschildrensvillages/
Twitter: https://twitter.com/sos_children
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCKP67_RRkD1zzVLVvoaITXQ

Image
STGM Stüdyo

STGM Stüdyosu

Video içerikleri üretmek isteyen STÖ’ler için iyi bir haberimiz var. Ofisimizdeki stüdyomuzda video çekimlerinizi gerçekleştirebilir ve kurgu desteği alabilirsiniz.