Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

South East European Youth Network (SEEYN) - Güneydoğu Avrupa Gençlik Ağı

Güncelleme Tarihi
06.04.2022
SEEYN bütün Güneydoğu Avrupa Bölgesi'nden genç insanları birlikte çalışmak için bir araya getirmek yoluyla çatışma geleneği olan toplumlar arasındaki farklılıkların üstesinden gelmeye yönelik bir girişimdir. Miras kalan düşmanlık ve hoşgörüsüzlüğü yenmek için tek yol, aynı amaca sahip olan insanlarla koordinasyon içinde birlikte çalışmaktır.
Konu:
Şehir:
Yurt Dışı
Ülke:
Bosna Hersek

Amaçlar ve Çalışma Şekli

SEEYN, geleceğin toplum liderleri olan gençlerin iş birliğini çok önemsemekte, bunu birikmiş sorunları çözmek ve başkalarına izleyebilecekleri bir örnek sağlamak açısından bir adım olarak görmektedir. SEEYN, Danimarka Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütülen FRESTA (Barış ve İstikrar Fonu) programı kapsamında oluşturulan yedi ağdan biridir. 12 ülkeden 24 üye STÖ bulunmaktadır.

Üyelik Kriterler

SEEYN Türkiye ve Güneydoğu Avrupa Bölgesi'nde bulunan ülkelerdeki örgütlerden oluşur. Ağ, küçük ve gevşek yapılı gruplardan iyi yapılandırılmış STÖ’lere kadar geniş bir ranjda örgütleri kapsamaktadır. Tematik olarak örgütler, konu temelli STÖ’lerden (örn. insan hakları, çevre) daha geniş yaklaşımlı STÖ’lere (örn. gençlik konuları veya demokrasinin inşası) kadar değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

E-Posta: [email protected]

Web Sayfası: www.seeyn.org

Facebook: www.facebook.com/seeyn 

Twitter: www.twitter.com/seeyn_1999 

Youtube: www.youtube.com/user/seeyn2000

Image
STGM Stüdyo

STGM Stüdyosu

Video içerikleri üretmek isteyen STÖ’ler için iyi bir haberimiz var. Ofisimizdeki stüdyomuzda video çekimlerinizi gerçekleştirebilir ve kurgu desteği alabilirsiniz.