Ana içeriğe atla
Image
Ağlar platformlar
Share

Workability International (WI) - Uluslararası Çalışabilirlik

Güncelleme Tarihi
Workability International, dünyada engelli bireylere iş ve istihdam hizmeti veren örgüt ve yapıları temsil eden en büyük örgütlenmedir. European Disability Forum ve Providers' European Network kurucu üyelerindendir. Workability International, 11 ülkeden kurucu üyeler tarafından 1987 yılında İsveç'te hayata geçirilmiştir. Başlangıçta IPWH olarak adlandırılmış olan örgüt Ocak 2002'de San Diego'da gerçekleştirilen yıllık genel toplantısı kararı ile şu anki ismini almıştır.
Şehir:
Yurt Dışı
Ülke:
Amerika Birleşik Devletleri

Amaçlar ve Çalışma Şekli

Workability International'ın öncelikli amacı, engelliliği bulunan ya da küresel boyutta toplum dışına itilen bireylerin çalışma hakkını sonuna dek desteklemektir.

WI, engelli bireylerin başta iş dünyası olmak üzere yaşamlarının her alanında eşit haklara ve ayrımcılıktan uzak bir muameleye tabi tutulması gerektiğini düşünmektedir. Bu tür haklar, ancak engelli bireylerin iş gücüne kendi becerileri doğrultusunda maksimum katkı yapabilmeleri için gerekli desteklerin verilmesi ve fırsatların sağlanması durumunda anlamlı hâle gelebilecektir. Bu nedenle, Workability International, engelli bireylere yönelik çalışma programlarının hazırlanmasında uluslararası boyutta mümkün olan en yüksek standartların oluşturulmasına gayret etmektedir.

WI, engelli bireylerin iş hayatına girmelerine mâni olan engelleri ortadan kaldırmak ve bu yolla bu bireylerin toplumsal ve ekonomik bağımsızlıklarını en yüksek düzeye çıkarmak amacıyla uluslararası boyutta geniş çaplı bir örgüt ve kuruluş ağı ile iş birliği hâlinde çalışmaktadır. Buna paralel bir biçimde WI, engelli bireylerin istihdam olanaklarını artıracak uluslararası, bölgesel ve ulusal örgütlenmeler oluşturmaktadır; bu konuda çok uluslu büyük şirketler, devletler ve uluslararası topluluk ile iş birliği içinde çalışmaktadır.

Üyelik ve Üyelik Koşulları

Üyelik, ülkelerinde engelli bireylerin istihdamının ne şekilde sağlanacağı konusunda bilgi ve deneyime sahip olan her türlü özel ya da tüzel kuruluşa ya da devlet kurumuna açıktır. İki tür üyelik kategorisi bulunmaktadır: Tam üyelik ve sınırlı üyelik. WI üyelik başvurusu için üyelik başvuru formu doldurularak WI genel sekreterine gönderilmelidir. 

Forma bu internet sayfasından ulaşılabilir: http://www.workability-international.org/membership/online-membership-application

İletişim 

Kelly J. Kamerer
General Secretary
Workability International
Adres: c/o Goodwill Central Texas
1015 Norwood Park Blvd.
Austin, Texas USA
E-Posta: [email protected]
Tel.: +01 512 637 7156

Web Sayfası: http://www.workability-international.org/

Twitter: www.twitter.com/workabilityintl  

Facebook: https://www.facebook.com/workabilityinternational

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UChYP0_6MdRfH_0HuNj4JdBA

Image
STGM Stüdyo

STGM Stüdyosu

Video içerikleri üretmek isteyen STÖ’ler için iyi bir haberimiz var. Ofisimizdeki stüdyomuzda video çekimlerinizi gerçekleştirebilir ve kurgu desteği alabilirsiniz.