Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

Avrupa Doğayı Koruma Derneği (EOCA) Koruma Projesi Finansmanı

EOCA, yaban ortamında biyolojik çeşitliliğe fayda sağlayan projeler için finansman sağlayacağını duyurdu.

Teklifler için çerçeve şöyle; 

  • Çağrıdaki "ortam' tanımı deniz ortamlarını ve çok çeşitli yaban, kentsel olmayan alanları içermektedir. Projeler, belirli bir peyzajdaki biyolojik çeşitlilik açısından özellikle önemli olan yaşam alanlarını korumalı, korumalı, geliştirmeli, onarmalı ve/veya yeniden birleştirmelidir.
  • Biyoçeşitliliğe odaklanma, aynı zamanda EOCA'nın iklim değişikliği konusuna verdiği önemi de ele almalıdır. Projeler, korunan habitatların karbonu tutan, emisyonları azaltan, iklim değişikliğine adaptasyonu mümkün kılan ve/veya daha fazla habitat ve biyolojik çeşitlilik kaybına karşı koruma sağlayan habitatlar olmasını sağlamalıdır.
  • Projelerin bu yaşam alanlarında veya yakınında yaşayan yerel topluluklara fayda sağlaması da çok önemlidir. Projeler, yaşam alanlarının yerel yönetimini nasıl teşvik ettiklerini, yoksulluğu nasıl azalttıklarını, yerel ekosistem hizmetlerini nasıl desteklediklerini vurgulamalı ve aynı zamanda bu değerli yabani alanlara değer veren açık hava meraklılarıyla bağlantı kurmalıdır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

*Türkiye'den başvurmak isteyen STÖ'lerin, başvurunun coğrafi uygunluğu hakkında Europen Outdoor Conservation Association (EOCA) ile iletişime geçmeleri önerilir.

İlgili Eğitim