Ana içeriğe atla
Image
Birlikte eğitimleri ve STÖ buluşmaları
Share

BİRLİKTE Programı Katılımcıları

BİRLİKTE Değiştirmek için Yeniden Yola Çıktık; Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı’nın ikinci uygulama dönemi için “yeniden, yan yana ve inadına” diyerek yola çıktık. İki yıl sürecek olan programda 8 ilden 25 sivil toplum örgütü ile birlikte çalışacağız.

Şubat Depremleri’nin ardından uzun ve zorlu süreç bizi beklerken, daha güçlü bir sivil toplum için mülteci haklarından çevre hakkına, LGBTİ+ haklarından engelli haklarına, çocuk haklarından kültürel haklar alanına kadar farklı başlıklarda 25 STÖ ile birlikte yan yana üreterek, dayanışarak ve en önemlisi birbirimizden öğrenip, birlikte çoğalarak sivil toplumda daha uzun soluklu iş birliklerine de aracı olmayı hedefliyoruz. 

Hak temelli çalışmalar yürüten STÖ’lerin varlıklarını sürdürebilmelerine, temel amaçlarını yerine getirmelerine ve kurumsal gelişimlerine katkı sağlamak için tasarladığımız BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı'nı yeni dönemde de hem kurumsal hibe hem de kurumsal gelişim için mentorluk bileşenlerini içeren kapsamlı bir program olarak uygulayacağız.

BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı değerlendirme süreci nasıl yürütüldü?

BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı başvuruları 03 Haziran 2022 tarihinde açıldı ve iki aylık başvuru süreci 03 Ağustos 2022 tarihinde sona erdi. 

Programa 30 ilden toplam 180 başvuru oldu. En çok başvuruyu ise İstanbul (56), Ankara (39), İzmir (16), Diyarbakır (13) ve Mersin (7) şehirlerinden aldık.

BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı’nın 4 aşamalı değerlendirme sürecinin açılış oturumuna idari uygunluk kontrolleriyle başladık ve yazılı başvuruların değerlendirilmesi ile devam ettik. BİRLİKTE’ye iletilen yazılı başvuruların değerlendirilmesi ise yaklaşık iki ay kadar sürdü. Yazılı değerlendirmelerin ardından  yüz yüze görüşmeler sürecine geçtik.

Yüz yüze görüşmelerimizi 9 ilden toplam 42 STÖ ile gerçekleştirdik. Tüm görüşmeler başvuru sahibi STÖ’lerin ofislerinde ve 1 ay içinde yapıldı.

Değerlendirme sürecinin son aşamasında ise Değerlendirme Komitesi, her başvurunun ikinci ve üçüncü aşamalarda aldığı değerlendirme puanlarını esas alarak nihai hibe kararını verdi. BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı’nın 04 Ağustos 2022 tarihinde başvuruların kapanmasıyla başlayan değerlendirme süreci toplamda 5,5 ay sürdü.

BiRLİKTE Kurumsal Destek Programı'na bu dönem hangi STÖ'ler katılıyor?

İkinci uygulama dönemini yürüttüğümüz BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı’nda, iki yıl boyunca, Ankara, Adıyaman, Çanakkale, Diyarbakır, Hatay, İstanbul, İzmir ve Mersin’de farklı alanlarda çalışan 25 STÖ ile birlikte olacağız.

STÖ Adı

Kurulduğu İl

Adil Yargılanma Hakkına Erişim Derneği

Adana

Ali İsmail Korkmaz Vakfı Hatay
Altyazı Sinema Derneği İstanbul
Aramızda Toplumsal Cinsiyet Araştırmaları Derneği Ankara
Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği İstanbul
Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği İstanbul
Çiğdem Eğitim, Çevre ve Dayanışma Derneği (Çiğdemim Derneği) Ankara
Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi Derneği Diyarbakır
Eğitimde Görme Engelliler Derneği Ankara
Eşit Haklar için İzleme Derneği İstanbul
Eşpedal Derneği İzmir
Genç Lezbiyen Gey Biseksüel Trans İnterseks Gençlik Çalışmaları ve Dayanışma Derneği ( Genç LGBTİ+ Derneği) İzmir
Göç ve İnsani Yardım Vakfı Mersin
Hevi LGBTİ Derneği İstanbul
Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği Çanakkale
Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği Ankara
Laz Enstitüsü Derneği İstanbul
Pozitif Yaşam Derneği İstanbul
Rengarenk Umutlar Derneği Diyarbakır
Sivil Alan Araştırmaları Derneği İstanbul
Sosyal Politika, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği İstanbul
Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Derneği İstanbul
Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı Ankara
Uluslararası Çocuk Merkezi Derneği Ankara
Zan Sosyal Siyasal İktisadi Araştırmalar Vakfı Diyarbakır
Share
İlgili Eğitim