Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

BM Güven Fonu 27'inci Dönem Hibe Çağrısı

Kadına Yönelik Şiddeti Sonlandırmak için Birleşmiş Milletler Güven Fonu (BM Güven Fonu) 27’inci dönem hibe çağrısı için başvurular açıldı. Kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetin sonlandırılması alanında çalışan sivil toplum örgütleri $150,000 - $1,000,000 aralığında bütçeye sahip 4 yıllık projeleri ile başvuru yapabilecekler.

BM Güven Fonu, kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddeti sona erdirme konusunda uzmanlığa sahip sivil toplum örgütlerini, çoklu ayrımcılığa maruz bırakılan kadın ve kız çocuklarına yönelik şiddeti sona erdirmeye yönelik projeleri sunmaya davet ediyor. Kadın örgütleri, kadınların liderliğindeki sivil toplum kuruluşları, öz-örgütlenme modeline sahip ve küçük ölçekli kuruluşların başvuruları güçlü bir şekilde teşvik edilmekte ve önceliklendirilmektedir. Daha küçük, yerel ve tabandan kadın ve kız çocuğu hakları alanında çalışan örgütler, en fazla 4 uygulayıcı ortakla başvuru yapabilir.

Bu yılki çağrıda iki finansman kategorisi  bulunuyor. 

  • Genel: Çoklu ayrımcılığa maruz bırakılan kadın ve kız çocuklarına ve ayrımcılığın kesişen biçimlerine maruz kalanlara yönelik şiddetin ele alınması; ve
  • Özel: Krizden etkilenen kadın ve kız çocuklarına yönelik şiddetin ele alınması.

Etki düzeyi ulusal sınırların ötesinde olan, en fazla 10 ülkeyi kapsayan projeler de dikkate alınacaktır.

Teklif çağrısı için detaylara ve başvuru rehberine buradan ulaşabilirsiniz.

BM Güven Fonu ile ilgili sıkça sorulan soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Teklif çağrısına ilişkin diğer sorularınızı [email protected] e-posta adresine yönlendirebilirsiniz.

İlgili Eğitim