Ana içeriğe atla
Image
karakutu hafıza
Share

Bugünden beraberce: Hafıza ve Barış Buluşmaları 26 Aralık’ta

21.12.2021
beraberce Derneği olarak DVV International-Almanya Halk Meslek Yüksek Okulları Birliği’nin stratejik partnerliği ve Almanya Dışişleri Bakanlığı desteğiyle 2019’dan bu yana düşündüğümüz, dünyanın her köşesinden ilham alarak, birlikte üreterek, düşünerek Türkiye’de ve “temas” edebildiğimiz her yerde birlikte yaşama, barış kültürüne katkı sunma umuduyla başladığımız Hatırla!Projesinin sonuna yaklaştığımız günlerde yılın son etkinliğine, Bugünden beraberce: Hafıza ve Barış Buluşmaları’na davetlisiniz.

beraberce akademi
Bugünden beraberce: Hafıza ve Barış Buluşmaları 26 Aralık’ta çevrimiçi

26 Aralık Pazar günü çevrimiçi gerçekleşecek Hafıza ve Barış Buluşmaları’nda hafıza ve barışı dünyadan farklı örneklerle sinemadan gastronomiye, yeni medyaya farklı disiplinlerdeki izdüşümlerinin peşinde beraberce düşünmeye, konuşmaya, tartışmaya çalışacağız.

26 Aralık’ta Bugünden beraberce: Hafıza ve Barış Buluşmaları 11.00 ile 17.30 arasında beş farklı oturumla çevrimiçi gerçekleşecek.

Farklı Coğrafyalardan Hafıza Mekanları Konuşuyor oturumuyla saat 11.00’de başlayacak ve dünyanın dört bir yanından hafıza mekanlarının deneyimlerini, hafıza ve barışa yaklaşımlarını dinleyeceğiz. Ardından hafızayı, hafızanın geçmişten geleceğe taşınmasının yollarını, hafızanın barışın inşasındaki yerini Ayşe Öktem yürütücülüğünde Hafızaya beraberce Bakış oturumda konuşacağız.

Hafıza çalışmalarını ve hafızayı konuşurken yeni medyanın hafızalaştırma çalışmalarına katkılarını ve etkilerini beraberce düşüneceğimiz Yeni Medyada Hafızalaştırma Çalışmaları workshopunun yürütücüsü Rabia Demiroğlu.

Bugünden beraberce: Hafıza ve Barış Buluşmaları hafıza siyasetinin sinema ve popüler kültürle olan ilişkilerini, hafızalaştırmada sinemanın temsilini Nesi Altaras ve Zeynep Ocak’ın katılımıyla Sinema ve Popüler Kültürde Hafıza Siyaseti oturumunda konuşacağız.

Tüm gün sürecek etkinlik dizisinin son oturumu ise Anna Maria Beylunioğlu’nun katılımıyla gastro-hafızayı konuşacağımız Gastro-Kimlikler Etrafında Hafıza Kültürü.

  • Zoom üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek etkinliklere katılmak için kayıt formunu doldurmanız yeterli. Zoom davetiyesi kayıt olduğunuz e-posta adresine gönderilecek.
  • Etkinlik programı ve kayıt için: https://bit.ly/berabercehbb
  • Sorularınız ve detaylı bilgi için lütfen [email protected] e-posta adresinden bizimle iletişime geçin.
İlgili Eğitim