Ana içeriğe atla
Image
çevrimiçi söyleşi
Share

Çevrimiçi Söyleşi: Cinsel Sağlık ve Ruh Sağlığı

CİSÜ Platformu çevrimiçi söyleşilere Kesişimsel Söyleşiler I: Cinsel Sağlık ve Ruh Sağlığı başlığında devam ediyor. 26 Ocak'ta saat 19:30'da düzenlecek olan söyleşide cisheteronormatif bir bakış açısıyla üretilen cinsel sağlık alanındaki bilgi ve politikalara farklı bir açıdan bakılacak. 

Söyleşide ele alınacak birkaç soru şöyle; 

Cinsellikten utanmak kader mi, onunla nasıl barışabiliriz? Bekaret ne demek, “kızlık zarı” gerçek mi? Cinsel yolla aktarılan enfeksiyonlar bulaşırken ırka, cinsel yönelime, yaşa bakar mı? Bir enfeksiyonla yaşadığımızı öğrendiğimizde hayatımız nasıl etkileniyor? Korunma yöntemlerinin kişisel sınırlarla ne ilgisi var? Toplumsal hayatta eşitlik istiyoruz, peki ya cinsellikte, arzuda, hazda? Orgazm taklidi yapmaya neden gerek duyulur? Cinsel performans kaygısı hangi düşüncelerden geliyor, ilişkimize ne yapıyor? Jinekolojik muayene nasıl olmalı, travmatik olabilir mi, olursa neler olur?

Cinsellikle ilgili ahlaki normları, doğru bilinen yanlışları deşmek, bunların iyilik haline etkisinin konuşulacağı söyleşiye kayıt olmak için buraya tıklayınız.

CİSÜ

 

İlgili Eğitim