Ana içeriğe atla
Image
faaliyet raporu
Share

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği Faaliyet Raporunu Yayınladı

Cinsiyete ve cinselliğe dayalı şiddet biçimleriyle mücadele eden, tahakküm ve şiddetin var olmadığı yaşam alanları ve ilişkilenmeler için çalışma yürüten Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği ( CŞMD) 2019 yılı faaliyet raporunu yayınladı.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve yürütücüsü olduğumuz BİRLİKTE Kurumsal Destek Programın faydalanıcılarından olan ÇSMD, 2019 yılında “Değişim Benimle Başlar” başlıklı atölyelerde cinsel şiddet, flört şiddeti, çocuklara ve hayvanlara yönelik cinsel istismar üzerine farkındalık artırma üzerine çalışırken bu atölyelerde Türkiye’nin farklı şehirlerinden yüzlerce insanla bir araya geldi. 2019’da “Öyle Değil, Böyle!” kampanyasını başlatan ÇŞMD, kampanya ile cinsel şiddete dair mitleri yıkmaya ve onay kültürünü desteklemeye yönelik söz üretti.

Geçtiğimiz yıl çocukların ve gençlerin bedensel söz haklarını daha görünür kılmak üzere yetişkinlerle çalışan CŞMD, daha güvenli ilişkiler için üniversite öğrencileri ile de bir araya geldi.  Yine cinsel şiddetten hayatta kalanlara yönelik destek sistemlerini inceledi ve araştırdı.

STGM Birlikte programındaki 42 örgütten biri olan CŞMD, mentörlük desteği ile dışa dönük faaliyetlerinin yanı sıra, ekip içi çalışmalarına ve 3 yıllık stratejik planına odaklanma şansı da buldu.

CŞMD'nin 2019 faaliyet raporunu buradan okuyabilirsiniz.

İlgili Eğitim