Ana içeriğe atla
Image
Çocuk katılımı
Share

Çocuğa Yönelik Cinsel İstismarı Önleme ve Çocuk Hakları Paneli'ne Davetlisiniz

02.11.2022
Engelli Çocuk Hakları Ağı ''19 Kasım Çocuğa Yönelik Cinsel İstismarı Önleme Günü'' ve ''20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'' kapsamında bir panel düzenliyor.

Bu iki özel günü savunuculuk fırsatı olarak değerlendirerek engelli çocukların insan haklarına dikkat çekmek amacıyla 18 Kasım’da çevrim içi olarak düzenlenecek panele; sivil toplum örgütleri, uluslararası örgütler, barolar, aileler, eğitmenler, öğrenciler, kamu kurumlarının temsilcileri ve aktivistlerin katılması planlanıyor.

Engelli Çocuk Hakları Ağı bu panelde; Çocuklar için Çalışan Avukatlar Ağı, İstanbul Barosu Engelli Hakları Merkezi, UNICEF Türkiye, GlobalChild, Çocuğa Karşı Şiddetin Önlenmesi Ortaklık Ağı, Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği, Diyarbakır Barosu, Eksi 25 Derneği, Eşit Haklar için İzleme Derneği, Romani Godi, Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği ve Denizli Otizm Derneği’nden uzmanları ve hak savunucularını ağırlayacak.

Konuşmacılar; çocukların, özellikle de engelli çocukların her türlü ihmal ve istismardan korunmaları için alınması gereken koruyucu ve destekleyici önlemlere de dikkat çekecek.

Panel ilgilenen herkesin katılımına açık.

Katılım formununa buradan ulaşabilirsiniz.

Zoom linki, katılım formunu dolduran kişilere etkinlikten önce e-posta ile iletilecektir.

Etkinlikte işaret dili çevirisi desteği sağlanacaktır.

İlgili Eğitim